tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Sobota, 8 sierpnia 2020   Imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Zawodnicy Oyama Katrate z sukcesami kończą mijający sezon

Wychowankowie sensei Krzysztofa Wojewoda pracowicie zakończyli sezon szkoleniowy 2018/19 aktywnie uczestnicząc w imprezach organizowanych pod egidą Oyama Polskiej Federacji Karate.

W dniach 8-9 czerwca 2019 r., sempai Arkadiusz Wojewoda udał się do dojo w Starej Wsi, gdzie w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki Fundacji Rozwoju Karate Tradycyjnego odbyło się XVIII Międzynarodowe Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjne Oyama Karate. Tam sempai Arek przystąpił do egzaminu na stopień mistrzowski „dan”. Po wielogodzinnych zmaganiach pozytywnie zaliczył test techniczny obejmujący prezentację technik, kombinacji, zaawansowanych kata oraz układów formalnych z użyciem broni: Bo, Tonfy i Sai, oraz część praktyczną - Kumite, w trakcie której stoczył wyczerpujące pełnokontaktowe walki ze zmieniającymi się przeciwnikami.

W niedzielę, 16.06.2019, w hali Chojeńskiego Klubu Sportowego odbył się Ogólnopolski Turniej o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego w Kata i Kumite, w którym udział wzięło ponad 150 zawodników z 10 klubów reprezentujących Oyama i Kyokushin Karate (Turek, Piotrków Trybunalski, Koło, Radom, Brzeszcze, Herby, Wrocław, Andrespol, Wyszki oraz Łódź). Zawody otworzył Pan Sławomir Piętakiewicz, zastępca Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Kolski Klub Sportów Walki reprezentowało dziesięcioro zawodników, tocząc swoje pojedynki w konkurencjch kata i kumite, oraz sensei Krzysztof Wojewoda i sensei Arkadiusz Wojewoda będący sędziami zawodów. Nasi zawodnicy wrócili z 11 pucharami, udanie zamykając kończący się sezon szkoleniowy. W konkurencji kumite na najwyższym stopniu podium stanęli Niżewska Maja, Stasiak Hubert i Waberski Adam, miejsce 2 zajął Czupryński Patryk, a Łukaszewska Julia, Nowakowski Bartosz i Wiśniewska Martyna wywalczyli miejsca 3. W konkurencji kata z okazałych pucharów cieszyli się Kubiak Dorian, Stasiak Hubert, Niżewska Maja zdobywając miejsca 2 oraz najmłodszy z naszych reprezentantów Kubiak Hubert miejsce 3. W fazie eliminacyjnej turniej zakończyła Walczak Zuzanna. Okazałe puchary dla zwycięzców ufundował Urząd Marszałkowski w Łodzi. Po raz kolejny nie zawiedli rodzice naszych klubowiczów, dzielnie ich dopingując, czym niewątpliwie przyczynili się do osiągniętych wyników.

Start w imprezie wsparła Gmina Miejska Koło.

Źródło: Kolski Klub Sportów Walki
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe