tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Piątek, 7 sierpnia 2020   Imieniny: Doroty, Kajetana, Donata

Spotkanie po latach…

55-lecie matury obchodziła grupa przyjaciół, która w 1964 roku zdawała egzamin dojrzałości w Liceum Ogólnokształcącym nr 27 w Kole (obecne LO im. Kazimierza Wielkiego). Od 2011 roku wraz z nimi minione lata wspomina koleżeństwo z rocznika 1963. Rok różnicy powoduje, że obie klasy obchodzą rocznice przez dwa lata z rzędu. Bazą zlotu od początku jest gościnna Restauracja Mieszko.

Klasy maturalne 11.1 i 11.2 (rocznik 1963-1964) LO 27, po raz kolejny spotkały się, by z radością wspominać dawne czasy. Trudu organizacji tegorocznego zejścia podjęli się panowie Kazimierz Jabłoński z Jastrzębia Zdroju, Czesław Oleszkiewicz z Koła i pani Alicja Barańczuk z Koła. - - To jest nasze 12 spotkanie, w 2008 zjechaliśmy się po raz pierwszy, od 2011 roku ze „starszakami” z 63 roku – powiedział pan Kazimierz Jabłoński. - Jest bardzo miły, zawsze szczęśliwie co najmniej dwudziestka nas się zbierze.
Przyjechałoby więcej osób, ale niektórym już stan zdrowia lub sytuacja rodzinna nie pozwala.

Biesiada, rozmowy i zabawa wypełniły obecnym cały wieczór a potem noc, teraz aż do przyszłorocznego spotkania będą korespondować na portalu społecznościowym i telefonować.

Zanim koledzy ze szkolnej ławy spotkali się w lokalu, by cieszyć się swoją obecnością i wspominać dawne dzieje, zainaugurowali zlot udziałem w Mszy świętej sprawowanej w kolskiej farze. Każde „jubileuszowe” spotkanie poprzedza eucharystia. Tak się jednak składa, że każda rocznica obchodzona jest przez dwa lata z rzędu. Dla wszystkich okoliczność ta jest wielkim przeżyciem i prawdziwą przyjemnością, ale najbardziej entuzjastycznie podchodzą do zlotów ci, którzy wyprowadzili się z Koła w odległe zakątki i wracają tu z sentymentem.

Stali bywalcy corocznych spotkań bardzo je lubią, odpowiada im przyjęty schemat, a dzisiejsza wszechstronność komunikacji gwarantuje, że w oczekiwaniu na kolejny zlot wymienią się zdjęciami, komentarzami, wspomnieniami.


  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe