tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Wtorek, 11 sierpnia 2020   Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji

Maja, u boku artysty, zaśpiewała dla swojej mamy

- Wczoraj podczas Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie miałam ogromną przyjemność zaśpiewać razem z Michałem Szpakiem piosenki "Jesteś bohaterem" i "Ostatni zakręt" w trakcie jego koncertu przed Konińskim Domem Kultury KDK Konin. Mój występ na scenie dedykuję ukochanej mamie. Mamusiu, zawsze bądź już tylko zdrowa! Michale, z całego serca raz jeszcze Ci dziękuję. To było dla mnie bardzo ważne i wyjątkowe doświadczenie. Dziękuję również wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogłam zaśpiewać u Twojego boku - taki wzruszający a przede wszystkim intrygujący wpis znalazł się na portalu społecznościowym Mai Żylińskiej, czwartoklasistki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole, zdolnej "Sonatki".

Przyjrzeliśmy się sprawie bliżej. - Kiedy organizowaliśmy w styczniu koncert świąteczny "Anioły są wśród nas", dedykowany chorującej wówczas mamie Mai, wiceprezes Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej "Kołowrotek" wpadł na pomysł, by moja córka zaśpiewała na dużej scenie, z wielkim artystą, dedykując swój osobisty występ mamie - wspominał Marcin Żyliński.

W niedługim czasie delegacja z Koła, w składzie której znaleźli się m.in. Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski i Wiceprezes "Kołowrotka" Roman Rutkowski, odbyła owocną wizytę w Warszawie. Finałem wyprawy do stolicy był pobyt w redakcjach radiowych "Trójki" i Polskiego Radia RDC. "Jest szansa na promocję Koła na radiowej antenie, a młode kolskie talenty być może będą mogły skorzystać z Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej. Niewykluczone, że do Warszawy udadzą się kolskie "Sonatki" działające przy SP nr 3" - pisaliśmy wówczas, relacjonując spotkanie z redaktorami. - Występ Mai u boku Michała Szpaka jest dowodem na to, że dokładamy starań w promowaniu młodych talentów - powiedział Roman Rutkowski, Wiceprezes "Kołowrotka".

Stowarzyszenie zwróciło się do artystów o umożliwienie występu na scenie młodej, zdolnej wokalistce. Propozycję z ochotą przyjął Michał Szpak. Wiele miesięcy trwało szukanie dogodnego terminu koncertu, realizowanego blisko Koła. Michał Szpak był gościem Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, natomiast Maja zaśpiewała u jego boku - na osobiste zaproszenie artysty. Całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem.

Sceniczny popis Mai do samego końca pozostał utrzymany w tajemnicy. Mama była zaskoczona i wzruszona. Maja zadedykowała piosenkę mamie, już nie chorej, lecz zdrowej - z pozytywnym przesłaniem na przyszłość.

To piękna, osobista, emocjonalna historia. Chcielibyśmy mieć takich więcej do opowiedzenia.
 
zdj. Marcin Żyliński  
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe