tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Wtorek, 7 lipca 2020   Imieniny: Estery, Metodego, Kiry

Organizatorzy serdecznie zapraszają! Będzie gorąco!

Pod znakiem bluesa oraz dwu- i czterokołowców upłynie weekend 28-29 czerwca w Kole. Festiwal Koło Bluesa oraz Międzynarodowy Zlot Motocykli i Automobili ma już swoje stałe miejsce w kalendarzu imprez lokalnych, zapewniając naszemu miastu spory rozgłos. W tym roku wypadnie jubileuszowa 15 edycja przedsięwzięcia. Uczestników zlotu przybywa, a na muzycznej scenie prezentują się każdego roku kolejne gwiazdy. Tegoroczna impreza muzyczna odbędzie się na nadwarciańskich błoniach. Organizatorem Koło Bluesa jest Gmina Miejska Koło, a Zlotu Motocyklowego IPMC Klub 240 Koło. Imprezę wspierają liczni współorganizatorzy, sponsorzy i przyjaciele.

W tym roku uczestników KOŁO BLUESA czeka prawdziwa gratka... IRA, która zagra w piątkowy wieczór. Podobnie jak Perfect, Lady Pank czy Wilki, zespół Ira to jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiego rocka. Kapela Artura Gadowskiego może pochwalić się pokaźnym zbiorem przebojów, dzięki którym na ich koncerty wciąż przybywają tłumy. Spośród nich warto wymienić choćby takie piosenki jak „Nadzieja”, „Taki sam”, „Mój dom”, „Wiara”, „Parę chwil” czy „Wybacz”.

Muzycy wielokrotnie eksperymentowali ze swoim brzmieniem: obecnie grają głównie muzykę pop rockową, jednak ich wcześniejsze numery utrzymane były w stylistyce hard rockowej, post-grunge’owej, a nawet heavy i glam metalowej.

Po 30 latach działalności grupa dorobiła się wielu wiernych fanów, którzy twierdzą, że największą siłą Iry są jej koncerty. Oprócz Gadowskiego, skład Iry tworzą obecnie basista Piotr Sujka, perkusista Wojciech Owczarek oraz gitarzyści Sebastian Piekarek i Piotr Konca.

W piątek 28 CZERWCA zaplanowano koncerty bluesrockowe i nie tylko. Na SCENIE WOLNYCH LUDZI wystąpią FATHER'S FRIEND (KONIN) /godz. 18.00/, RAY (TUREK) /godz. 19.30/, niezwykła, nastrojowa i rockowa z Arturem Gadowskim na czele IRA /godz. 21.00/ oraz motoryczący ANIELSKI ORSZAK /godz. 23.00/.

Sobota – 29 CZERWCA jest dniem muzyki szalonej - bluesowych i rockowych brzmień. Gala NIEBIESKIE PTAKI to warmińskie 18 MINUT /godz. 15.00/, dobry jak zawsze GOLDEN LIFE /godz. 16.00/, ciągle CHŁOPCY Z PLACU BRONI /godz. 18.00/, mistyczny KRUK /godz. 20.00/ i polskie AC/DC czyli 4SZMERY! /godz. 22.00/.

Niedziela – 30 CZERWCA jest dniem pofestiwalowej reaktywacji… i rozjazdu…

Drugą, inną, choć absolutnie nierozłączną częścią imprezy jest zlot motocykli i starych aut. Od początku wydarzenia te współistnieją i razem tworzą niepowtarzalny klimat spotkania w Kole. Największą atrakcją dla oglądających będzie zapewne wielka i głośna parada ulicami miasta. Parada rozpocznie się w sobotę w samo południe. Motocykliści wyruszą z ulicy Wiejskiej i okrążą całe miasto. Na ul. Powstańców Wlkp. (przy „Hermesie”) planowany jest pokaz Freestyle.

Organizatorzy zapraszają i liczą na szeroki udział w imprezie. Zatem, do zobaczenia „na bluesie”!

Szczegóły na stronie: http://www.zlot-kolo.pl/  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe