tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Sobota, 8 sierpnia 2020   Imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Grand Prix Koło 2019 – Bieg o Puchar Prezesa Firmy Andre

Bieg o Puchar Prezesa Firmy Andre już za nami. Był to wyjątkowy bieg ze względu na nocną porę startu i możliwość rywalizacji kolskimi ulicami.

Nocny Bieg o Puchar Prezesa firmy Andre to trzeci start zawodów z cyklu Grand Prix Koło 2019. Start i finisz biegu znajdował się na ulicy Szkolnej przy Hali Sportowej MOSiR w Kole. Tuż przed rozpoczęciem zawodów wszystkich biegaczy powitał prezes Andre Abrasive Artcicles - Robert Andre, który życzył zawodnikom dobrych wyników i sportowej rywalizacji. Dokładnie o godzinie 21:30 179 biegaczy i 43 kijkarzy wyruszyło na 5 km trasę, która wyjątkowo prowadziła miejskimi ulicami. Płaska, szybka trasa i dogodne warunki pogodowe sprzyjały wykręceniu znakomitych wyników.

Jako pierwszy na mecie zameldował się Krzysztof Nowosielski. Reprezentant MKS Run Team Dąbie uzyskał rewelacyjny rezultat 00:17:38. Drugi, ze stratą zaledwie 8 sekund, finiszował Mateusz Maroszczyk z Natural Born Runners (00:17:46), a podium dopełnił Przemysław Majda biegacz Baszty Wyszyna (00:17:47).

Wśród pań najszybszą zawodniczką okazała się Michalina Walczak-Pecyna. Zawodniczka NO NAME TEAM dystans 5km pokonała w czasie 00:19:47. Druga linię mety przekroczyła Justyna Idczak Wrzesińska reprezentująca WKB Maratończyk Włocławek (00:21:02). Podium uzupełniła Monika Wojciechowska zawodniczka Wood-Mizer z wynikiem 00:21:07.

Na uwagę zasługują również czasy, jakie osiągnęli zawodnicy Nordic Walking. Wśród Panów, zwycięstwo odniósł Marcin Radomski. Zawodnik ekipy Biegam w Sfetsze uzyskał czas 00:31:23. Dla Marcina Radomskiego było to trzecie zwycięstwo w tegorocznym cyklu GP Koło. Drugą lokatę wywalczył Krzysztof Nowacki z NO NAME TEAM (00:33:15) a trzeci był Włodzimierz Remisz z Geberit Team (00:33:25).

Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Mielecka (KS IDMAR RACING TEAM) z znakomitym wynikiem 00:31:47. Na drugim miejscu zameldowała się Kamila Kolberg zawodniczka Kijkowego Trzemeszno (00:35:24). Trzecia była Sylwia Miszczak z Koła (00:36:40).

Najlepszych zawodników na podium nagradzali Prezes Andre Abrasive Artciles Robert Andre, Zastępca Burmistrza Lech Brzeziński oraz Dyrektor MOSiR w Kole Jarosław Kawka.

Podsumowaniem zawodów było ogłoszenie wyników w klasyfikacji drużynowej. Tym razem w drużynówce tryumfowali zawodnicy i zawodniczki Wood-Mizera. Drugą lokatę zajęła ekipa Geberit Team, a trzecie miejsce przypadło drużynie Koło Biega.

Kolejne, ostatnie, zawody z cyklu Grand Prix Koło 2019 odbędą się 01 czerwca. Gospodarzem biegu będzie Firma Wood-Mizer. Start, Meta i Biuro Zawodów mieścić będą się przy bramie wjazdowej na teren zakładu Wood-Mizer od strony ul. K. Lendi. Biegacze będą ścigać się na dystansie 10 km, natomiast kijkarze tradycyjnie na 5 km. Zapisy prowadzonę będą do 30 maja lub do wyczerpania limitu uczestników (250 miejsc). Zachęcamy serdecznie do rywalizacji.

Komplet wyników pod linkiem:

https://foxter-sport.pl/bieg-o-puchar-prezesa-firmy-andre

Źródło: http://www.mosir.kolo.pl/index.php/home/869-gp2019andre
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe