tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Sobota, 8 sierpnia 2020   Imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Oyama Karate w Kata i Kumite

W dniu 11 maja 2019 r. w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Oyama Karate w konkurencjach Kata i Kumite. Organizatorem zawodów był Kolski Klub Sportów Walki, pod kierownictwem Sensei Marleny i Krzysztofa Wojewodów, a współorganizatorem MOSiR w Kole. Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta Koła.

Obowiązki sędziego głównego turnieju pełnił Sensei Włodzimierz Rygiert 4 dan (Turek). W zmaganiach udział wzięło ponad 200 zawodników reprezentujących kluby OYAMA Karate z Koła, Konina, Turku, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Wrocławia, Poznania, Legionowa, Herb, Stargardu i Darłowa. Mistrzostwa rozpoczęli zawodnicy startujący w konkurencji KATA. Równolegle na trzech stanowiskach 100 uczestników turnieju prezentowało swoje umiejętności, walcząc o zwycięstwo w pięciu kategoriach wiekowych. Po zakończeniu ich zmagań i wręczeniu nagród nastąpiła krótka przerwa, po której przystąpiono do rywalizacji w konkurencji LEKKI KONTAKT I SEMI KNOCKDOWN. W tej części imprezy ponad 100 karateków toczyło zacięte boje na dwóch polach walki, wywołując wiele emocji wśród zgromadzonej w hali publiczności. Kolscy reprezentanci wywalczyli łacznie 15 medali. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy i puchary. Organizację imprezy wsparła Gmina Miejska Koło i Powiat Kolski.
 
Poniżej miejsca medalowe naszych zawodników.

KONKURENCJA SEMI-KNOCKDOWN
2 miejsce - Michalczyk Miłosz, Żabierek Dominik;
3 miejsce - Wasielewska Maria;
 
KONKURENCJA LEKKI KONTAKT
1 miejsce - Wiśniewska Martyna, Czupryński Patryk, Waberski Adam;
2 miejsce - Nawakowski Bartosz, Łukaszewska Julia, Kokocińska Wiktoria;
3 miejsce - Niżewska Maja, Stasiak Hubert, Zalas Kacper;
 
KONKURENCJA KATA
2 miejsce - Wasielewska Maria;
3 miejsce - Niżewska Maja, Michalczyk Miłosz;
 
Tuż za podium sklasyfikowani zostali Panek Kornelia, Walczak Zuzanna i Lewandowski Wiktor.
 
Organizatorzy serdecznie dziekują Okręgowej Spóldzielni Mleczarskiej w Kole, firmie Andre Abrasive Articles, Pani Alicji Michalak – Niepubliczne Przedszkole „REKSIO” w Kole oraz Panu Robertowi Niżewskiemu – Stolarstwo Babiak, za pomoc w organizacji imprezy.

Foto: Eugeniusz Gembka, Jarosław Jaruzel, Adriana Wojewoda
Źródło: Kolski Klub Sportów Walki

  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe