tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Poniedziałek, 23 września 2019   Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski tworzona w SP 4 Koło

Uczniowie kl. 5-8 Szkoły Podstawowej nr  4 w Kole uczestniczą w projekcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego, który jest realizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu pod nazwą  „Cyfrowa Wielkopolsk@ 2020”. Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli w całej Wielkopolsce.

W takcie zajęć uczniowie poznali nowe programy i wykorzystują je realizując przydzielone zadania. Na jednych z zajęć zespół został podzielony na 2 grupy,  a każdy z zespołu musiał odnaleźć zaszyfrowane zadania ukryte  w kodach kreskowych. Po odnalezieniu ich, zeskanowaniu i odczytaniu uczniowie tworzyli na tabletach prezentacje multimedialne ze zrealizowanych zadań. Obecnie realizacja projektu dobiega końca. Na ostatnich zajęciach kręcona była czołówka przedstawiająca zespół projektowy, a uczniowie dokonywali obróbki cyfrowej zdjęć.

Źródło: SP Nr 4 w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe