tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Czwartek, 6 sierpnia 2020   Imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa

Coroczne nagrody burmistrza wręczone

O tym, że w Kole prężnie rozwijają się rozmaite dyscypliny sportu nie trzeba nikogo przekonywać. Sukcesy naszych sportowców od lat są imponujące i z każdym rokiem coraz większe. Awanse adeptów to wynik ich ciężkiej pracy, ale i  umiejętności trenerów, którzy kierunkują młodych podopiecznych. Dlatego zgodnie z utrwalonym zwyczajem, corocznie, władze naszego miasta przeznaczają pewną pulę nagród pieniężnych na uhonorowanie zawodników odnoszących sukcesy oraz trenerów szkolących zawodników. Dzisiaj w Ratuszu Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Sobolewski oraz Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Robert Cesarz,  wręczyli nagrody trenerom i zawodnikom za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2018 r.

Zgłoszonych przez kluby sportowe trenerów i zawodników, którzy w roku ubiegłym odnieśli spektakularne sukcesy, opiniowała zgodnie z Uchwałą Rady, merytoryczna komisja rady, a burmistrz z zadowoleniem zaakceptował wybór.

Honorowanie sportowców jest ważne ze względu na wartości społeczne i promocyjne związane z ich działalnością. Sport uczy adeptów wytrwałości, uczciwości i hartu ducha, a dobry nauczyciel rozwija w podopiecznych sprawność fizyczną, poszanowanie współćwiczących, dyscyplinę, systematyczność, wiarę we własne możliwości, wytrwałe dążenie do celu i radość ze zwycięstwa.

Uroczyście, w Ratuszu Miejskim, gratulacje za osiągnięte w 2018 roku wyniki sportowe oraz podziękowania za godną postawę i promocję naszego miasta otrzymali trenerzy prowadzący szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe: Krzysztof Wojewoda (dyscyplina Oyama karate) z Kolskiego Klubu Sportów Walki i Tomasz Brett (dyscyplina Triathlon) z MLUKS Triathlon Koło oraz zawodnicy: Kornelia Gauden (pływanie) i Mateusz Szwast (pływanie), Marta Zygmunt (triathlon), Tadeusz Łaszkiewicz (triathlon), Maria Wasielewska (Oyama karate), Tomasz Brett (triathlon), Bartłomiej Kwiatkowski (kolarstwo), Lilianna Podkańska (taekwon-do), Arkadiusz Wojewoda (Oyama karate), Robert Budny (Krav Maga), Mateusz Sztrauch (kolarstwo). W uroczystości nie wzięło udziału 2 nagrodzonych zawodników: Bartosz Bejm (kolarstwo) i Joanna Sołtysiak (triathlon).

Sportowcy usłyszeli wiele ciepłych słów. Burmistrz podkreślił wartości jakie rozwijają w młodym pokoleniu regularne treningi, wspominał o systematyczności i dyscyplinie oraz o promocji miasta na zewnątrz. Głos zabrał uhonorowany Tomasz Brett z MLUKS "Triathlon", który podkreślił wagę rozwoju dyscyplin w dobie coraz lepszej lokalnej infrastruktury sportowej i zdradził swe największe marzenie - by Koło wychowało mistrza olimpijskiego.

Finałem spotkania było pamiątkowe zdjęcie.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe