tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Poniedziałek, 1 czerwca 2020   Imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

Trwa strajk nauczycieli

Tymczasem dziś o godz. 9.00 rozpoczął się egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej i matematyki. To druga część egzaminu gimnazjalnego. W kolskich gimnazjach egzamin przebiega prawidłowo.

Zastępca Burmistrza Miasta Koła Lech Brzeziński pozyskał informacje o czwartym dniu strajku:

W Przedszkolu Miejskim nr 1 do strajku przystąpiło 12 nauczycieli i pracowników (na godz. 12.00 przychodzi do pracy 6 nauczycieli, którzy mogą przystąpić do strajku), prace podjęło 19 nauczycieli i pracowników, w placówce przebywa 10 dzieci.

W Przedszkolu Miejskim nr 3 strajkuje 1 nauczyciel, nie strajkuje 5 nauczycieli i dyrektor (2 osoby przebywają na zwolnieniu lekarskim i 3 osoby rozpoczynają pracę w późniejszych godzinach) i 11 pracowników (1 na zwolnieniu lekarskim), którzy zapewniają opiekę 36 dzieciom. 

W Przedszkolu Miejskim nr 5 dyrektor i 6 nauczycieli podjęło pracę (tj. 9 osób, 2 osoby przychodzą na popołudniowa zmianę, 1 osoba przebywa na zwolnieniu lekarskim). Pracują także pracownicy administracji i obsługi - 12 osób (jedna osoba przebywa na zwolnieniu lekarskim). W placówce przebywa 54 dzieci. 

W Przedszkolu Miejskim nr 6 strajkuje 5 nauczycieli, 4 pomoce nauczyciela i 1 pracownik fizyczny. Pracę podjęli: 2 pomoce nauczyciela, 3 pracownicy kuchni i 1 pracownik administracji (2 nauczycielki i pracownik przebywają na świadczeniu chorobowym, 1 nauczycielka jest na urlopie wypoczynkowym). W przedszkolu przebywa 17 dzieci.

W Szkole Podstawowej nr 1 strajkuje 51 nauczycieli, 11 przebywa na zwolnieniu lekarskim, 12 podjęło pracę. 14 pracowników administracji i obsługi nie strajkuje. W szkole przebywa 4 uczniów.

W Szkole Podstawowej nr 2 strajkuje 36 nauczycieli, nie strajkuje 6 nauczycieli (łącznie z p.o. dyrektora i wicedyrektorem). Na zwolnieniu lekarskim/urlopie przebywa 4 nauczycieli. Do strajku nie przystąpiło 13 pracowników administracji i obsługi. W zajęciach uczestniczy 51 uczniów (w tym 8 dzieci na zajęciach opiekuńczych, i 43 uczniów, którzy przystąpili do egzaminu gimnazjalnego).

W Szkole Podstawowej nr 3 na 62 zatrudnionych nauczycieli 2 osoby przebywają na urlopie (macierzyńskim lub dla poratowania zdrowia), 4 na zwolnieniu lekarskim, 9 osób rozpoczęło zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej, 4 osoby przebywają w swoich macierzystych placówkach a 39 osób uczestniczy w strajku. Na 12 zatrudnionych pracowników administracji i obsługi, 11 osób przystąpiło do pracy a 1 osoba bierze udział w strajku. W świetlicy szkolnej przebywa 14 uczniów.

Do Szkoły Podstawowej nr 4 do szkoły nie przyszedł żaden uczeń, 3 nauczycieli nie strajkuje, strajkuje 12 nauczycieli, 1 przebywa na zwolnieniu lekarskim. Pracę podjęło 4 pracowników administracji i obsługi.

W Szkole Podstawowej nr 5 strajkuje 44 nauczycieli (3 osoby przebywają na urlopach na poratowanie zdrowia, jedna osoba przebywa na urlopie wypoczynkowym, 3 na L4). Do strajku nie przystąpiło 13 pracowników obsługi (1 osoba przebywa na L4). 

Jutro poinformujemy Państwa, ilu uczniów przystąpiło do egzaminów gimnazjalnych.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe