tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Piątek, 29 maja 2020   Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Witaj Wiosno!

Na Pierwszy Dzień Wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić. Od wielu lat w  Szkole Podstawowej nr 4 w Kole,  zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście Wiosny organizując Turniej Wiosenny przygotowany przez P. Beatę C.-S. i Monikę Sz.  W tym roku 21 marca obchodziliśmy w sposób urozmaicony, ciekawy i kolorowy. Tego dnia każda z klas przyszła do szkoły ubrana we wcześniej wylosowanym kolorze: klasa czwarta na niebiesko  – jak sasanka, klasa piata jak – trawka zielona, klasa szósta jak – żonkile, a siódma na czerwono jak – zachodzące słonko.

Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy,  wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zniechęcenie uczniów klas starszych do wagarów, by Pierwszy Dzień Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza.
Imprezę  rozpoczęła piosenka  zespołu  Skaldowie  „Wiosna” po wysłuchaniu, której każda klasa wybrała  „MasterChef’a” wraz z pomocnikami. Zadanie postawione przed uczniami  nie było łatwe ponieważ uczestnicy musieli  wykazać się nie lada kreatywnością przygotowując   wiosenne kanapki.  W pozostałych konkurencjach zawodnicy  wytężali  „szare komórki”  w trakcie odgadywania zagadek  oraz nazw zwierząt, które wymyślali ich rówieśnicy.  Dużo emocji dostarczyły wszystkim zabawy takie jak: „żywe kółko i krzyżyk”, „statek”,  „taniec przysiadany”  i  „trujące koło”,  które wymagały wykorzystania różnych umiejętności jak: szybkość , zwinność  oraz tężyzna fizyczna.

Wszyscy  uczestnicy turnieju wspaniale się bawili podczas wykonywania wszystkich zadań, które oceniało jury w składzie P. Danuta B. i Joanna J. Ponieważ Pierwszy Dzień Wiosny kojarzy się z Marzanną, która symbolizuje odchodzącą zimę, każda z klas przygotowała ją wcześniej. Na zakończenie turnieju wszyscy poszliśmy na boisko szkolne i uroczyście dokonaliśmy jej spalenia.
Ten wyjątkowy dzień w naszej szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom, ale również nauczycielom.

Źródło: SP Nr 4 w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe