tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Piątek, 29 maja 2020   Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Dzień otwarty w „czwórce”

W piątek, 15 marca 2019 roku nasza szkoła po raz kolejny otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów. Rodzice oraz wrześniowi przedszkolacy i pierwszoklasiści, serdecznie podejmowani od progu przez  członków szkolnego samorządu, mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa.

W sali gimnastycznej  przybyłych gości powitała Pani Dyrektor Elżbieta Wysocka, która przedstawiła ofertę edukacyjną i poinformowała  rodziców przyszłych pierwszoklasistów o możliwości zapewnienia ich pociechom opieki psychologicznej, pedagogicznej, logopedycznej i świetlicowej. Na koniec życzyła wszystkim udanej zabawy.

Spotkanie składało się z kilku części: artystyczno-rozrywkowej, sportowej, spaceru po szkole z mnóstwem atrakcji w salach lekcyjnych, prezentacji instrumentów muzycznych i owocowo-słodkiego poczęstunku. Uczniowie kl. I-III oraz uczennice klasy V zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym, na który złożyły się: taniec z kapeluszami, wierszyki  i piosenki. Następnie nasi milusińscy zostali zachęceni do udziału w wesołych pląsach przygotowanych i poprowadzonych przez wychowawczynie edukacji wczesnoszkolnej.  Przyszli uczniowie pod czujnym okiem rodziców i nauczycieli mogli także sprawdzić swoje umiejętności  na  specjalnie przygotowanym torze przeszkód. W nagrodę za sprawność  i odwagę każde dziecko otrzymało kolorowy balonik.

Na początku spaceru po szkole goście  trafili  do  „tajemniczego ogrodu”, czyli sali lekcyjnej, w  której czekało na nich pierwsze przyrodnicze doświadczenie. Zadaniem małych ogrodników było przygotowanie odpowiedniego podłoża i wysianie nasionek rzeżuszki. Uprawy, po obfitym podlaniu i ozdobieniu pojemniczków wybranymi kolorowymi naklejkami, dzieci mogły zabrać ze sobą do domu.

Przybyłym maluchom bardzo podobały się zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej – wyszukiwanie różnic między obrazkami, dobieranie charakterystycznych elementów do danej pory roku, układanie puzzli,  zaznaczanie prostych figur geometrycznych czy wskazywanie zwierzątek na określoną literę.

W kolejnej sali bez reszty pochłonęły ich zajęcia plastyczne: kolorowanie ulubionych obrazków oraz wyklejanie na papierowych talerzykach słoneczek nawiązujących do logo naszej szkoły. Najwięcej jednak emocji wzbudziło malowanie twarzy. Każdy maluch choć na chwilkę mógł zamienić się w tygryska, kotka, kwiatuszka czy motylka.

Niecodzienną atrakcją była prezentacja instrumentów muzycznych, które mali goście mogli dokładnie obejrzeć, dotknąć ich, a nawet spróbować  wydobyć z nich dźwięki.

Wszystkie zajęcia budziły ciekawość, zachęcały do działania i dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wręczeniem najmłodszym drobnych upominków.

Był to dzień wesoły, kolorowy i pełen pozytywnych emocji. Podczas swobodnych zabaw przyszli uczniowie mieli okazję poznać swoich rówieśników, mogli również oswoić się z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić. Pokazaliśmy, że jesteśmy szkołą otwartą i przyjazną, w której rozwija się pasje i kreatywność, w której każdy czuje się bezpiecznie.

Wszystkim odwiedzającym, dzieciom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia we wrześniu.

Opracowały: Danuta Bińkowska i Wioletta Frątczak, SP Nr 4 w Kole
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe