tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020   Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

Uczennica z kolskiej „piątki” laureatką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

Zuzanna Szypulska, uczennica klasy 3 e gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 5 im. Arkadego Fiedlera w Kole, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.

Konkurs organizowany jest dla uczniów gimnazjów przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu i składa się z 3 etapów: szkolnego, który odbył się 23 października 2018 r., rejonowego, który przeprowadzono 5 grudnia 2018 r. oraz wojewódzkiego, który miał miejsce 2 marca 2019 r.

Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego zostaje uczestnik etapu wojewódzkiego, który otrzyma minimum 45 na 50 możliwych do zdobycia punktów (tj. 90%).

W tym roku szkolnym do etapu rejonowego zakwalifikowało się tylko 90 gimnazjalistów z całego województwa wielkopolskiego. Do finału przeszło 21 osób.  Oba etapy odbyły się w Poznaniu. Tytuł laureata uzyskało 12 uczniów, w tym Zuzia Szypulska.

W nagrodę zwolniona jest z egzaminu gimnazjalnego, z części przyrodniczej, z której otrzyma maksymalną ilość punktów oraz ma pierwszeństwo podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Zuzannę do konkursu przygotowała p. I. Szydłowska.

Źródło: SP Nr 5 w Kole

  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe