tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Sobota, 24 sierpnia 2019   Imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

Ceramiczne obrazy wspomnień

Muzeum Technik Ceramicznych w Kole serdecznie zaprasza na wystawę "Zapach zapamiętany" prezentującą obrazy z porcelany Beaty Marii Orlikowskiej. Interesującemu połączeniu ceramiki i malarstwa towarzyszą wspomnienia zapachowe znanych ludzi literatury, sztuki i teatru opracowane przez Aleksandrę Pieterwas.

Tradycyjne ceramiczne techniki zdobnicze wspólnie ze współczesną tematyką przyniosły ciekawy wyraz artystyczny. Na ekspozycji możemy porównać wypowiedzi m. in. Olgi Tokarczuk, Barbary Bursztynowicz, Małgorzaty Niemen, Krystyny Kofty, Małgorzaty Foremniak czy Marka Kamińskiego z ich plastyczną projekcją umieszczoną na porcelanowych powierzchniach. Wystawa będzie czynna do 30 marca, a w czwartek 7 lutego o godz. 18 muzeum zaprasza do swej siedziby w Kole przy ul. Kajki 44 na jej wernisaż, podczas którego będzie można posłuchać i porozmawiać z autorkami. 

Źródlo: MTC w Kole           
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe