tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Sobota, 24 sierpnia 2019   Imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

Ferie z MOSiR 2019

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole już po raz kolejny zadbał o aktywny wypoczynek dzieci i młodzieży podczas zimowych ferii. W hali sportowej przy ul. Szkolnej zorganizowano szereg zawodów różnych dyscyplin sportowych. W poniedziałek 21 stycznia zaczęliśmy halowym turniejem piłki nożnej dzieci i młodzieży z rocznika 2000 – 2002.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole już po raz kolejny zadbał o aktywny wypoczynek dzieci i młodzieży podczas zimowych ferii. W hali sportowej przy ul. Szkolnej zorganizowano szereg zawodów różnych dyscyplin sportowych. W poniedziałek 21 stycznia zaczęliśmy halowym turniejem piłki nożnej dzieci i młodzieży z rocznika 2000 – 2002. Do turnieju zgłosiło się aż 13 zespołów. Taka duża liczba chętnych drużyn wpłynęła na decyzję o rozłożeniu zawodów na dwa dni rywalizacji.

W pierwszy dzień mecze rozgrywano w trzech grupach. Dwie najlepsze ekipy z danej grupy awansowały do wtorkowej rundy finałowej. Najlepszą drużyną okazała się być ekipa CYK, która od początku turnieju prezentowała wysoki poziom, a w finałach nie przegrała żadnego meczu.

We wtorek 22 stycznia odbył się również turniej piłkarski, ale mierzyły się roczniki 2003-2005. W zawodach uczestniczyło pięć zespołów. Po bardzo zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna MLSO Spalona Grzała. Tytuł mistrzowski wywalczyli w samej końcówce ostatniego meczu, najpierw doprowadzając do wyrównania, następnie strzelając zwycięską bramkę na dwie sekundy przed syreną kończącą mecz.

W środę (23 stycznia) miały miejsce zawody tenisa stołowego. Kilkunastu uczestników konkurowało w dwóch kategoriach wiekowych. W roczniku 2006-2008 bezkonkurencyjny okazał się być Jakub Nadolny, a w roczniku 2003-2005 najlepszym zawodnikiem został jego brat Łukasz Nadolny.

Czwartek był dniem turnieju siatkarskiego. W zawodach uczestniczyły zespoły mieszane, tzn. drużyny składające się zarówno z chłopców jak i dziewczynek. Tu także rywalizacja toczyła się w dwóch rocznikach. W młodszych tryumfowała drużyna Miks Team Junior a w starszych zwyciężyła ekipa z Gimnazjum Nr 1.

Sportowe zmagania zakończyliśmy w piątek turniejem tenisa ziemnego. Mistrzostwa tenisa ziemnego wygrał Radosław Buczkowski, który dopiero, co zaczyna swoją przygodę tenisową.

Podsumowując „Ferie z MOSiR 2019” za zwycięzcę należy uznać każdego, który wybrał rywalizację sportową niż bezczynne siedzenie przed telewizorem, komputerem czy wpatrywanie się w ekran smartfona. Cieszy fakt, że wciąż nasze pociechy z wielkim zapałem chcą brać udział w zawodach sportowych. Zaangażowania i determinacji uczestników nie powstydziłby się profesjonalny piłkarz, siatkarz czy tenisista. Mamy nadzieję, że udział w tych zawodach nie będzie tylko sezonowym, czy okazjonalnym wydarzeniem a zachęci dzieci i młodzież do rozwijania i doskonalenia swoich umiejętności sportowych, a sport stanie ważnym codziennym elementem ich życia.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole chciałby podziękować MKS Olimpii Koło, Kolskiemu Stowarzyszeniu Abstynentów „Przyszłość”, Klubowi Sportowemu „Siatkarz” Koło oraz Woźniak Tenis Academy za pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu poszczególnych zawodów.

Źródło: MOSiR w Kole
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe