tel. (63) 272-23-11  
banerdnikola2019
Miasto Koło
Piątek, 24 maja 2019   Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

Szkolenie IPN dla nauczycieli w SP nr 1

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, przygotowało specjalną ofertę szkoleniową dla nauczycieli z terenu całej Wielkopolski. 26 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Kole odbyło się  takie szkolenie, które poprowadził p. Tomasz Cieślak, pracownik IPN oddział Poznań, z którym od paru lat współpracuje nauczycielka historii p. Monika Broda. Szkolenia i warsztaty dotyczące historii najnowszej odbywają się regularnie w kolskiej „jedynce”.

Głównym celem szkolenia było pogłębienie wiedzy na temat Powstania Wielkopolskiego oraz odzyskania przez Polskę niepodległości z uwzględnieniem akcentów regionalnych.

 Uczestnicy szkolenia otrzymali „Pakiet powstańczy”, w którego skład weszły plakat „Ojcowie niepodległości”, katalog wystawy „Ojcowie niepodległości”, album „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”, okolicznościowy znaczek „Rozetka wielkopolska” -to oznaka w kształcie trefla wyróżniająca żołnierzy Wojsk Wielkopolskich. Wprowadzona została 22 stycznia 1919 r. przepisem Głównodowodzącego Sił Zbrojnych  w byłym zaborze pruskim gen. Józefa Dowbora Muśnickiego.  oraz materiały edukacyjne dotyczące tematu szkolenia.

Zawartość pakietu umożliwi nauczycielom przygotowanie przynajmniej kilku lekcji w różnych grupach wiekowych w oparciu o załączone materiały. Jest to narzędzie, które nauczyciel będzie mógł wykorzystać wielokrotnie, na różne sposoby.
Uczestnicy otrzymają również zaświadczenia.

Szkoła Podstawowa nr 1 za zorganizowanie spotkania otrzymała grę planszową „Miś Wojtek”  odwołującą się do realiów II wojny światowej ukazuje dzieje Polaków wywiezionych z terenów okupowanych przez Związek Sowiecki i ich długą wędrówkę z Rosji, przez Iran, Palestynę, Egipt i Włochy aż do Szkocji oraz puzzle edukacyjne „IV rozbiór Polski” -Składają się z mapy historycznej okupowanej Polski (z końca 1939 roku) z uwzględnieniem wcześniejszych zmian granic w regionie, dokonanych w latach 1938–1939, naniesionej na tradycyjne puzzle.

Źródło: SP nr 1 w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe