tel. (63) 272-23-11  
banerdnikola2019
Miasto Koło
Piątek, 24 maja 2019   Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

"ANIOŁY MIASTA" – świąteczny konkurs plastyczny

Organizatorem konkursu jest Miejski Dom Kultury w Kole. Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży. Praca zgłoszona do konkursu może być wykonana dowolną techniką plastyczną, na płaszczyźnie, w formacie nieprzekraczającym 50cm x 70cm. Praca ma być wykonana samodzielnie, przez jednego autora. Termin zgłaszania prac konkursowych upływa 15 grudnia 2018 r. Wybrane prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej zorganizowanej w Miejskim Domu Kultury w Kole w „Galerii wąskiej”.

Celem konkursu jest pobudzanie wyobraźni i kreacji artystycznych, przybliżanie zjawisk i osobowości z przestrzeni sztuk plastycznych, a w szczególności "poruszenie dobrych Aniołów krążących nad miastem". Wykonując i zgłaszając pracę do konkursu można stać się ANIOŁEM, gdyż dochód z pokonkursowej aukcji prac przeznaczymy na zakup prasy drukarskiej do pracowni plastycznej działającej w Miejskim Domu Kultury w Kole. Inspiracją do wykonania prac może być malarstwo ikon i dzieła znanych artystów, takich jak, np: Giotto di Bondone, EL GRECO, Fra Angelico, Simone Martini, Fra Filippo Lippi, Jacek Malczewski, Vlastimil Hofman, Jerzy Nowosielski i inni.

Dokumenty do pobrania i szczegóły: http://www.mdk.kolo.pl/news,150,anioly-miasta---swiateczny-konkurs-plastyczny

Źródło: MDK w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe