tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Niedziela, 20 października 2019   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Medale w LOK w 100-lecie Niepodległej

W piątkowy wieczór, 9 listopada 2018 r., w świetlicy Powiatowego Klubu Młodzieżowego LOK „Kolska Starówka”z zaprzyjaźnionymi osobami wspierającymi od wielu lat jego działalność, spotkała się klubowa rada. Celem spotkania było podsumowanie dotychczasowej XVII-letniej działalności oraz dalsze zamierzenia Staromiejskiego Klubu Ligi Obrony Kraju na rzecz kolskich dzieci i młodzieży.

Podczas spotkania jego uczestnicy uczcili również 100. rocznicę Odzyskania 11 listopada 1918 r. Niepodległości przez Naszą Ojczyznę odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.
 
Przy akompaniamencie instrumentalnym trąbki Ryszarda Dopierały i akordeonu Małgorzaty Stężewskiej przypomniano sobie  również stare legionowe pieśni z czasów marszałka Józefa Piłsudskiego kiedy to Polska odradzała się po 123 latach niewoli zaborcy. 
 
W trakcie spotkania kierownik klubu podziękował uczestnikom spotkania za wspieranie klubu i współpracę na rzecz środowiska kolskiego wręczając im pamiątkowe medale LOK w „100 Lecie Niepodległej Polski 1918 - 2018”.
 
Tekst i foto Ryszard Borysiewicz
  
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe