tel. (63) 272-23-11  
banerdnikola2019
Miasto Koło
Piątek, 24 maja 2019   Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

Pasowanie na stopień młodszego kadeta w LO w Kole

9 listopada w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole odbył się uroczysty apel, którego zwieńczeniem było pasowanie na stopień młodszego kadeta uczniów z klasy I o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne.

Pasowanie odbyło się zgodnie z ceremoniałem wojskowym, którego dopełnił kapitan rez. Ireneusz Wojtysiak. Akt mianowania wzorem nominacji oficerskich przebiegł z użyciem szabli oficerskiej. Ceremoniał ten wpisał się już w tradycję szkoły, przed kilkoma laty zapoczątkował go pułkownik Witold Terechowicz. Po dokonaniu pasowania kadeci otrzymali z rąk dyrektora szkoły patenty zaświadczające o uzyskaniu danego stopnia. Tego dnia sztandar szkoły z rąk przyszłorocznych maturzystów przejęli uczniowie z klasy II F. Przez najbliższy rok będą pełnić wartę honorową przy sztandarze i reprezentować szkołę. Dopełnieniem uroczystości była część artystyczna tematycznie wpisana w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Źródło: LO w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe