tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Czwartek, 22 sierpnia 2019   Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii

Próbna ewakuacja młodzieży z kolskiego kazika

Wystarczyły 2 minuty i 21 sekund, by przeszło 540 uczniów sprawnie, choć w pośpiechu, opuściło mury Liceum Ogólnokształcącego w Kole. Na szczęście ewakuacja szkoły była tylko ćwiczeniem, jakiemu co roku, w ramach  sprawdzania reakcji na zagrożenia kryzysowe, poddawana jest placówka.
 
Symulowanym powodem ewakuacji był pożar szafki ubraniowej na piętrze szkoły, do którego doszło o godz. 9.09 w ubiegły piątek. Po sygnale alarmowym – trzech następujących po sobie dzwonkach, młodzież, nauczyciele i personel opuścili budynek szkolny, kierując się do pięciu drzwi wyjściowych i koncentrując na placu i parkingu przed boiskiem. Zanim szkoła została oddymiona a lekcje kontynuowane, zgodnie z procedurą, sprawdzone zostały wszystkie ogólnodostępne miejsca i stan liczbowy na podstawie e-dzienników. W akcji udział wzięli strażacy z kolskiej PSP. Największą dyscyplinę podczas ćwiczeń wykazali uczniowie klas o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne.
 
Próby ewakuacji będące testem postępowania w sytuacjach kryzysowych są bardzo ważne, bowiem pomagają zapewnić wychowankom i kadrze pełną ochronę życia i zdrowia. Kolejne ćwiczenia planowane są na wiosnę przyszłego roku.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe