tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 26 czerwca 2019   Imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Miejski Dom Kultury w Kole zaprasza na ZADUSZKI ARTYSTYCZNE

MDK w Kole zaprasza na ZADUSZKI ARTYSTYCZNE. W programie spektakl pt. "LIMBO" w wykonaniu Kolskiego Teatru Pantomimy oraz koncert zespołu DGZZ pt: „I z tą różnicą”. Cena biletu: 35 zł, 30 zł.

Spektakl Kolskiego Teatru Pantomimy pt. "LIMBO" (na podstawie "Boskiej Komedii" Dantego Alighieri)
Scenografia, opr. muzyczne, reżyseria: Radomir Piorun
Asystent reżysera: Aneta Piorun
Animacje: Wojciech Majewski, Paweł Pachulski

Limbo nie jest próbą przełożenia poematu Alighieri na deski sceny, bo rzecz to niewykonalna. Myśl, jaka przyświecała mi, tworząc ten obraz, to zapomniana dziś rzeczywistość życia po śmierci. Życie, jako że jest nam zadane – tak mniemam –  kończy się zawsze dramatycznie. Nigdy nie jesteśmy na odejście przygotowani. Wybory jednak, jakich dokonujemy za życia, przenoszą nas w wieczność. Człowiek, będąc istotą wieczną, wiecznie będzie je znosił.

W Boskiej Komedii nie sposób odnaleźć grzechy, które spotyka bohater naszego przedstawienia. Z prostego powodu – ludzkość od czasów średniowiecza bardzo ewoluowała w sposobach,drogach odejścia od Boga, a ojcu kłamstwa udało się, współtworząc cywilizację, przekonać nas, że on nie istnieje. Tym samym sprowadził siebie do przestrzeni mitu, przybierając w działaniu doskonałe kreacje. Przedstawimy kilka z nich.Zespół DGZZ powstał w 2012 roku i jest kontynuacją solowej działalności Daniela Gałązki – laureata wielu konkursów piosenki poetyckiej. Muzycy prezentują utwory rozbudowane w sferze improwizacji, często szukają nowych brzmień, dlatego też muzyka DGZZ wymyka się kategorii poezji śpiewanej. Twórczość zespołu jest w pełni autorska. Teksty tworzy Piotr Brymas, kompozycje Daniel Gałązka, a nad aranżacją pracuje cały zespół. 

Koncert Zespołu DGZZ przygotowany dla kolskiej publiczności, który proponujmy w ramach Zaduszek poetyckich, jest zatytułowany „I z tą różnicą”. Będą to piosenki z trzech płyt grupy, przeplatane prozą i poezją Piotra Brymasa.

Źródło: MDK w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe