tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 26 czerwca 2019   Imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Klasa 3b z SP 1 z wizytą w piekarni

Uczniowie klasy 3b pod opieką wychowawcy p. Marioli Krygier udali się na wycieczkę do piekarni Państwa Walkowiak.

Wyjście było poprzedzone zajęciami o tematyce „Skąd się bierze chleb”. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a pracownicy piekarni służyli informacjami na temat wypieku chleba. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na trzecioklasistach  ogromny piec. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi ciasteczkami.

Dzięki uprzejmości właścicieli Piekarni Walkowiak  dzieci mogły poznać pracę piekarza i cały proces technologiczny produkcji pieczywa. Dzięki interesującej i praktycznej lekcji wszyscy uświadomili sobie, jak trudna jest praca piekarza i jak jest potrzebna nam wszystkim.

Dziękujemy właścicielom i pracownikom, dzięki którym możliwa była realizacja wycieczki do piekarni.

Autor: Mariola Krygier
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe