tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 26 czerwca 2019   Imieniny: Jana, Pawła, Miromira

„Zielone Koło” – blog SKO Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole z ogólnopolską nagrodą

Kolejny rok SP nr 2 w Kole uczestniczy w programie edukacji finansowej SKO. W corocznym konkursie Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego szkoła znalazła się w gronie najaktywniejszych placówek uczestniczących w programie i otrzymała nagrodę III stopnia. 

Szkolna Kasa Oszczędności to najstarszy, największy i jednocześnie najnowocześniejszy program edukacji finansowej dla dzieci. SKO to przedsięwzięcie wykraczające daleko poza finanse. Koncentruje się też na szeroko pojętej edukacji w zakresie: przedsiębiorczości, ekologii, bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy cyberbezpieczeństwa. Program edukacyjny Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego uzyskał honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej. Nagroda III stopnia, którą otrzymała szkoła jest docenieniem pracy uczniów i nauczycieli nad kroniką przygotowaną w postaci prezentacji multimedialnej. Kronika ta przedstawiała całoroczną pracę szkoły w ramach programu SKO. Nagroda pieniężna w wysokości 1000 złotych przeznaczona zostanie na zakup sprzętu i materiałów dydaktycznych, które służyć będą dzieciom.

Szkoła Podstawowa nr 2  (wcześniej ZS nr 1 w Kole) uczestniczy w projekcie SKO od kilku lat. W szkole podejmowanych  jest wiele przedsięwzięć zgodnych z programem SKO. Poza tym w ciągu całego roku organizowane są  zajęcia z małej ekonomii oraz szkolne konkursy plastyczne, techniczne czy matematyczne.

Szkolni opiekunowie projektu wraz z uczniami  z sukcesami prowadzą blog „Zielone Koło” -SP2 znajdujący się na platformie internetowej Szkolne Blogi. Działania prowadzone na terenie placówki mają na celu promowanie oszczędzania wśród uczniów, a co za tym idzie pomagają dzieciom rozwinąć większą świadomość pieniądza oraz uzyskania satysfakcji z osiągnięcia zamierzonych celów. Dzięki SKO dzieci gromadzą na swoich kontach środki, które później będą mogą przeznaczyć na zakup wymarzonych rzeczy. 

Zapraszamy wszystkich na platformę Szkolne Blogi, gdzie umieszczamy najważniejsze wydarzenia z życia szkoły i promocji SKO:  www.szkolneblogi.pl/blogi/zs1-w-kole/
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe