tel. (63) 272-23-11  
miasto_top1
Miasto Koło
Czwartek, 21 lutego 2019   Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

Na działce w Chojnach prace ruszyły!

Wiosną Z-ca Burmistrza Miasta Koła Elżbieta Modrzejewska, reprezentująca Gminę Miejską Koło, podpisała umowę z warszawską firmą G-Drilling S.A. na wykonanie otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego Koło GT-1 w celu ujęcia wód termalnych w miejscowości Chojny. Spieszymy donieść, że prace w terenie ruszyły przed kilkoma dniami.

Stało się tak, ponieważ dążeniem obecnych władz Koła jest wykorzystanie naturalnych bogactw naszej ziemi, o których od lat posiadamy szeroką wiedzę. Zlokalizowane w rejonie miasta gorące źródła pozwalają nam marzyć o budowie ciepłowni lub elektrociepłowni geotermalnej. Pierwszym krokiem ku realizacji tych osiągalnych marzeń jest inwestycja, która uzyskała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie - „Wykonanie otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego Koło GT-1 w celu ujęcia wód termalnych w miejscowości Chojny”. Lokalni decydenci, znając parametry wód termalnych w rejonie naszego miasta, będą mogli w najbliższych latach poczynić starania o spektakularną inwestycję w Kole.

Przypomnijmy, że Koło posiada podpisaną umowę o dofinansowanie w formie dotacji odwiertu geotermalnego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na kwotę 22 150 000 pln. Jest to największa dotacja jaką gmina pozyskała w historii tego miasta, a zarazem największa inwestycja, dzięki której miasto – w przyszłości - będzie miało możliwość zaopatrzenia mieszkańców w ciepło pochodzące z OZE. Natomiast wykonawcą robót została wyłoniona w przetargu firma G-DRILLING SA z Warszawy.

Prace na działce w Chojnach właśnie się rozpoczęły. Zakończą się wiosną przyszłego roku. Wtedy poznamy paramenty wód i zapadną decyzje, co dalej?
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe