tel. (63) 272-23-11  
miasto_top1
Miasto Koło
Czwartek, 21 lutego 2019   Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

Wakacje z LOK i z MTC

Konkursem strzeleckim z pneumatyka kal pkl 4,5 mm Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” wspólnie z Muzeum Technik Ceramicznych w Kole zainaugurowały tegoroczne wakacje letnie dla dzieci i młodzieży.

W godzinach dopołudniowych ,w sobotę 7 lipca do Ośrodka Ligi Obrony Kraju w Kole przy ul. Pułaskiego 8 zgłosiła się grupka dzieci w wieku 7 -14 lat chcąca wziąć udział w konkursie strzeleckim. Powitał ich kierownik klubu jednocześnie przypominając wszystkim o zachowaniu bezpieczeństwa na strzelnicy. Każdy z zawodników oddał po 13 punktowanych strzałów do tarczy z odległości 10 m od stanowiska strzeleckiego. W kategorii dziewcząt z 49 pkt. zawody wygrała Amelia Jarecka przed Kingą Tyburek z 28 pkt. Trzecie miejsce wystrzelała z 27 pkt. Marta Wasilewska natomiast czwarte z 21 pkt. zajęła Aneta Zagozda. W kategorii chłopców I m-ce wystrzelał z z 44 pkt. Igor Lamprycht przed Jasiem Wasilewskim z 32 pkt. natomiast z 25 pkt. III m-ce zajął Emanuel Szadkowski. Również osoby dorosłe spróbowały celności swojego oka. W kategorii pań zwyciężyła z 29 pkt. Małgorzata Stężewska przed Zofią Bucikiewicz, która wystrzelała 27 pkt. Trzecie miejsce zajęła z 23 pkt. Irena Tyburek a tuż za nią z 22 pkt. Alina Szadkowska. W kategorii panów 39 pkt. wystrzelał Mirosław Mikołajczyk a 34 pkt. Tomasz Nuszkiewicz. Zarówno panie jak i panowie oddali jedynie po pięć strzałów. Wysoka temperatura powietrza (około 40 stopni) odwiodła organizatorów od pieczenia kiełbasek nad ogniskiem i przyczyniła się do skrócenia przebiegu konkursu. Zawody prowadził Andrzej Kowalski.

Już w klubowej świetlicy dla wszystkich uczestników czekały kiełbaski, pieczywo i herbata. Każdy uczestnik obdarowany został tradycyjną tabliczką czekolady.

Tekst i foto Ryszard Borysiewicz

Klub LOK i MTC w Kole zapraszają już w najbliższą sobotę do Klubu LOK na wakacyjny turniej w warcaby. Oczekujemy zgłoszeń do piątku 13 lipca w Klubie lub pod telefonem 691 358 576.

  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe