tel. (63) 272-23-11  
banerzyczeniawielkanocne2019
Miasto Koło
Sobota, 20 kwietnia 2019   Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

Rozmowa z prezesem MKS Olimpii Koło Jarosławem Wojciechowskim

Rozmowa z prezesem MKS Olimpii Koło Jarosławem Wojciechowskim, którą przeprowadził Michał Chojnacki.

- Od dwóch lat jest Pan prezesem MKS Olimpii Koło. Czy nie boi się pan roli kierowaniem ponad 300 piłkarzami w różnym wieku. Proszę powiedzieć czy oprócz sekcji piłkarskich istnieją w Olimpii jeszcze inne dyscypliny sportowe?

Nie, nie boję się tej roli. Pełnię funkcję prezesa, ale za kierowanie klubem odpowiedzialny jest cały, dziewięcioosobowy zarząd. Każdy z członków zarządu ma swoje zadania do spełnienia i są to osoby, którym mogę w pełni zaufać. W Olimpii w tej chwili nie ma innych sekcji, tylko piłkarska. Mamy ponad 300 dzieci i młodzieży, a w trakcie każdego sezonu przybywają nowe osoby. Chcielibyśmy w przyszłości otworzyć inne sekcje, ale wiąże się to z dodatkowymi nakładami finansowymi oraz koniecznością pomocy osób, chętnych do pracy społecznej.

­- Ten rok prezesowania miał pan niezwykle udany. Seniorzy na finiszu rozgrywek wywalczyli awans do IV ligi. Czy będzie pan szukał innych piłkarzy w celu wzmocnienia drużyny, a może oprze Pan szkielet zespołu na swoich wychowankach?

Wychowankowie klubu wywalczyli nasz awans do IV ligi i na pewno należy im się gra w tym zespole. Myślę, że kilka wzmocnień by się przydało. Jednak decyzję w kwestii umiejętności sportowych zawodników pozostawiam trenerowi Tomaszowi Mikusikowi.

- Proszę powiedzieć, czy w początkowym okresie spodziewał się pan awansu do IV ligi? Awans przypadł  tuż na finiszu rozgrywek.  Czy zawodnicy są gotowi do gry? IV liga to nie klasa okręgowa tym bardziej, że od sezonu 2018/2019 będzie reorganizacja rozgrywek w tej klasie rozgrywkowej.

Od początku działalności obecnego zarządu naszym celem był awans do IV ligi w ciągu 2 lat. Cieszymy się, że to się udało, bo mamy bardzo zdolną młodzież i doświadczonych zawodników, którzy pomogą nam utrzymać się w tej lidze. Jeszcze raz chciałbym więc pogratulować tego sukcesu naszym zawodnikom i trenerom.

- Kogo by Pan zaliczył do najlepszej trójki zawodników? Pozycja bramkarza Kordylewskiego nie podlega dyskusji, pozostali dwaj to:...

Myślę, że każdemu z zawodników należą się gratulacje, ponieważ każdy z nich włożył wiele pracy w osiągnięcie naszego sukcesu.
 
- Kiedy seniorzy rozpoczynają treningi do nowego sezonu, czy macie już „dogranych” sparingpartnerów ?

Treningi do nowego sezonu rozpoczną się za kilka dni. Sparingi są już uzgodnione, a drużyny ustalał trener Tomasz Mikusik.

- Jak się układa współpraca z byłym  zawodnikiem Olimpii Jarkiem Kawką, a obecnie dyrektorem MOSiR?

Współpraca z dyrektorem MOSiR-u układa się bardzo dobrze, ponieważ jako były zawodnik i prezes klubu zna doskonale potrzeby piłkarzy i całego klubu.

- Dotychczas na mecze przychodziło  około 100 kibiców. Co zrobić by było ich więcej?

Myślę, że IV liga zapewni nam wyższy poziom piłkarski, a to zachęci ludzi do kibicowania naszej drużynie, a tym samym większej frekwencji podczas meczy.

- Na wiosnę zrobiono automatyczne nawodnienie  płyty boiska, ogrodzono stadion solidnym ogrodzeniem zgodnie z normami PZPN,  zamontowano nowe budki dla zawodników,  obecnie na bieżni zakładany jest tartan. Co jeszcze ma pan w planie?

To pytanie bardziej do dyrektora Jarka Kawki, ponieważ za obiekt odpowiedzialny jest MOSiR. Zarząd na tyle, na ile jest w stanie, pomaga i współpracuje z dyrektorem. Mamy nadzieję, że wspólnie i z dużą pomocą władz miasta uda się zbudować boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią, która rozwiąże nam problem z treningami i rozgrywkami ligowymi grup młodzieżowych, a mamy ich w sumie 19.

- Wybiegnijmy w przyszłość, czy marzy się panu III liga w Kole ?

Myślę, że IV liga na dzień dzisiejszy jest wystarczającym wyzwaniem, nie tyko sportowym, ale też finansowym. Tak, jak wspomniałem, mamy bardzo dużo zawodników w klubie, a nasze możliwości finansowe są bardzo ograniczone i niestety nie na wszystko możemy sobie pozwolić. Liczymy na większą pomoc ze strony władz miasta, jak i sponsorów.

- Czy Tomek Mikusik nadal pozostanie trenerem IV ligowców?

Tomasz Mikusik sprawdził się w ostatniej rundzie jako trener i pozostanie nim nadal. Liczymy na jego dalsze sukcesy z drużyną.

- Jaką ostatnio pan przeczytał książkę ?

Nie jestem zwolennikiem czytania, głównie ze względu na brak czasu. W wolnej chwili wolę obejrzeć dobry mecz lub pograć z synem w piłkę w ogrodzie. Na koniec korzystając z okazji chciałbym w imieniu zarządu podziękować bardzo władzom miasta i starostwa, wszystkim firmom, przedsiębiorcom i osobom prywatnym za okazaną pomoc finansową, rzeczową, a także wsparcie duchowe. Mamy nadzieję, że będzie to kontynuowane.

- Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję również.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe