tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Niedziela, 21 lipca 2019   Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego w PM 5

Przedszkolaki aktywnie uczestnicząc w życiu przedszkolnym przez dziesięć ostatnich miesięcy wiele się nauczyły, urosły, stały się bardziej samodzielne, odpowiedzialne. Czas wypełniony zajęciami programowymi, uroczystościami, konkursami, zajęciami warsztatowymi, realizowanymi we współpracy ze środowiskiem lokalnym projektami edukacyjno-wychowawczymi, wycieczkami i wszechobecną zabawą szybko upłynął. Kalendarz nieomylnie wskazał przedszkolakom  początek lata i wakacji.

Uroczystość Zakończenia Roku Przedszkolnego 2017/2018 w PM 5 w Kole to ważne i barwne wydarzenie. Uczestniczyły w nim przedszkolaki z sześciu grup wiekowych. Przybyli na uroczystość dzieci, rodzice i goście w pełnym słońcu weszli w klimat zbliżających  się wakacji.

Nad jej przebiegiem czuwała pani Izabela Sochacka z gospodarzami uroczystości, kończącymi edukację przedszkolną  sześciolatkami z grupy V.  Polonez w ich wykonaniu był jedyny w swoim rodzaju. Warto wspomnieć, że starszaki przeżywały to szczególnie, tańcem tym bowiem niedawno wytańczyli sobie III miejsce w Między Gminnym Konkursie Tańca dla Przedszkolaków.  

Swoich nauczycieli, dyrektora i  pozostałych pracowników przedszkola sześciolatki, które tuż po wakacjach podejmą naukę w szkole  pożegnały wierszami. Było w nich wiele ciepłych słów i obietnica, że o swoim przedszkolu i wychowawcach  będą pamiętały.

Przygotowane na uroczystość prezentacje wykonały także  pozostałe  grupy wiekowe. Było kolorowo i radośnie. Najmłodsi stanęli na wysokości zadania, a rodzice nie szczędzili zasłużonych braw. 

Po części artystycznej dyrektor przedszkola pani Agnieszka Kozajda oficjalnie pożegnała  dzieci sześcioletnie z grupy IV i V oraz te, które ze  względów  losowych zmieniają placówkę.  Wszystkim starszakom pogratulowała dotychczasowych osiągnięć i życzyła  sukcesów w edukacji szkolnej. Podziękowania i życzenia złożyła też przedszkolakom  z pozostałych grup wiekowych , które równie intensywnie pracowały i uczyły się pod kierunkiem swoich wychowawców. W tym miejscu dyrektor PM 5 pani Agnieszka Kozajda pogratulowała nauczycielom zgłoszonym w Plebiscycie Głosu Wielkopolskiego na nauczyciela roku, zgłoszonej  do plebiscytu grupie II czterolatków  oraz poinformowała, że  PM 5 w niniejszym plebiscycie „Przedszkole na medal” zajęło III  miejsce wśród przedszkoli powiatu kolskiego. Wszystkim współpracownikom, kadrze pedagogicznej i personelowi pomocniczemu  podziękowała za wsparcie i sumienne wykonywanie powierzonych im zadań edukacyjno-wychowawczych.
 
W tym, co udało się wypracować przez ostatnie dziesięć miesięcy swój wielki wkład miało także środowisko rodzinne. Dyrektor PM 5 podziękowała wszystkim rodzicom i reprezentującej ich Radzie Rodziców w osobach przewodniczącej pani Ilony Niemownej - Trębackiej oraz skarbnika pani Magdaleny Flasińskiej za współpracę, pomoc i zaangażowanie. Reprezentantki rady w imieniu rodziców dzieci sześcioletnich złożyły podziękowania na ręce dyrektora PM 5 za cztery lata współpracy i trudu włożonego w wychowanie dzieci. Nie zabrakło ciepłych słów pod adresem całego personelu przedszkola stale obecnego w życiu przedszkolaków. Wszak efekty edukacyjno-wychowawcze wypracowujemy wspólnie. 
 
I tak oto, kolejny rok pracy przedszkola został zakończony, choć do ostatniej chwili wiele się działo. Cały ten rok dla wychowanków PM 5, rodziców, nauczycieli, partnerów placówki był niezwykle obfity w wydarzenia. O wszystkich informowaliśmy  na bieżąco na stronie internetowej przedszkola i mediach społecznościowych.
 
Dziękujemy wszystkim życząc jednocześnie słonecznych, wspaniałych i pełnych przygód wakacji.
        
oprac. i foto PM 5 Koło
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe