tel. (63) 272-23-11  
banerdnikola2019
Miasto Koło
Środa, 22 maja 2019   Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

Czerwcowy Rodzinny Rajd Rowerowy zaliczony…

Już po raz kolejny Kolskie Towarzystwo Cyklistów i współorganizatorzy Urząd Miejski w Kole i Starostwo Powiatowe zaprosili wszystkich miłośników dwóch kółek na Rodzinny Rajd Rowerowy. Jego celem było propagowanie aktywnych form wypoczynku w gronie rodzinnym, zdrowego trybu życia, zasad ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży a przede wszystkim jazdy na rowerze jako formy aktywności fizycznej.

Kilkudziesięciu uczestników wyruszyło w trasę wiodącą po zielonych zakątkach okolic Koła, spod hali sportowej ZSE-A przez przeprawę promową na Wakach, z postojem regeneracyjnym w Trzęśniewie (dzięki uprzejmości druhów z Ochotniczej Staży Pożarnej, którzy udostępnili remizę), minipostojem w kościeleckim parku, by dotrzeć do mety na kolskim zamku. Tam, po solidnym posiłku, czekało na uczestników losowanie nagród. Rajd, zgodnie z wieloletnim zwyczajem, nie miał charakteru wyścigu sportowego, a wyłącznie rekreacyjny, by służyć integracji rodzin, dla których najważniejszą sprawą jest dobra zabawa poprzez uprawianie sportu.  Główną ideą rajdu było szerzenie rodzinnej turystyki rowerowej oraz zachęcenie do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Taka aktywność pozwala na zacieśnianie więzi emocjonalnej między członkami rodziny i integruje uczestników. Sport jest doskonałym spoiwem, które pozwala budować i wzmacniać więzi rodzinne i koleżeńskie.

Wszyscy uczestnicy szczęśliwie dotarli do mety. Tam nastąpiło losowanie nagród, wśród nich roweru ufundowanego przez burmistrza miasta. Zadowolonym uczestnikom wyprawy, nagrody wręczali prezes KTC Zbigniew Brzozowski i naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miejskiego w Kole Robert Siwiński.

Na zakończenie wakacji odbędzie się kolejny Rodzinny Rajd Rowerowy.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe