tel. (63) 272-23-11  
banerdnikola2019
Miasto Koło
Środa, 22 maja 2019   Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

I Kolskie Targi Przedsiębiorczości

Forum Gospodarcze Aktywne Koło i Robert Gajda oraz liczni partnerzy i sponsorzy przedsięwzięcia powołali do życia nową inicjatywę społeczną – Kolskie Targi Przedsiębiorczości. Właśnie odbyła się I edycja targów. Organizatorzy opracowali dla mieszkańców Koła i okolicy możliwość spotkania pracodawców z kandydatami na pracowników, a firmom dali szansę bliższego poznania się.

Na stadionie MOSiR wystawiło się kilkadziesiąt kolskich firm. Przybyło prawie 2 tys. zwiedzających, spośród których kilkuset rozmawiało o możliwości podjęcia pracy i złożyło CV. Na targach widoczne było także stoisko Urzędu Miejskiego w Kole, na którym można było zobaczyć publikacje, foldery, ulotki tematyczne (np. ochrona środowiska, segregacja odpadów, szlaki turystyczne, mapy, foldery), jakie w ostatnich latach zostały wydane i trafiły do mieszkańców, a milusińscy zaopatrywali się w balony, długopisy, smycze i inne, ciekawe gadżety. Organizator przedsięwzięcia, Robert Gajda przyznał, że impreza spełniła pokładane w niej nadzieje, teraz czekać trzeba na efekty. Za rok możemy liczyć na kontynuację pomysłu.

Targom towarzyszyły liczne atrakcje dla małych i dużych, a owocne spotkanie zakończył koncert formacji B-Qll i innych lokalnych zespołów.

Wcześniej jednak miało miejsce ważne wydarzenie. Dobrze rokującym faktem było podpisanie listu intencyjnego pomiędzy reprezentującym powiat kolski starostą Wieńczysławem Oblizajkiem a największymi lokalnymi firmami – Wood-Mizer Polska, Andre Abrasive Articles i Geberit Produkcja Sp. z o.o. Strony wyraziły wolę do rozpoczęcia rozmów prowadzących do współpracy między powiatem kolskim, Powiatowym Urzędem Pracy, szkołami ponadgimnazjalnymi a przedsiębiorcami, w celu realizacji projektu umożliwiającego kształcenie młodzieży w kierunkach niezbędnych na lokalnym rynku pracy. Wspólny projekt, koordynowany przez Forum Gospodarcze Aktywne Koło, ma określić zapotrzebowania na rynku pracy i sposób kształcenia przyszłych pracowników.

Dla wielu uczestników imprezy, największą  atrakcją był Mecz Oldbojów Olimpii Koło i Lecha Poznań. Po „naszej” stronie zagrał Tomasz Kos, honorowy obywatel miasta Koła, mieszkający w Niemczech reprezentant Polski oraz mieszkający w Szkocji Krzysztof Potrzebski. Zawodnicy dostarczyli licznie przybyłym kibicom prawdziwych, sportowych emocji. W przerwie zmagań adepci Olimpii pokazali swe umiejętności w rzutach karnych. Mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla gości, ale i tak obfitował w  niezapomniane, pozytywne wrażenia.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe