tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  20 Kwietnia 2024 r. Imieniny: Agnieszki i Czesława

Puchar Polski młodzików w korfballu dla Maratończyka Koło

Dodane: 28 Maj 2018  09:50:00   Opublikował:
Po sukcesach juniorów i juniorów starszych Maratończyka Koło w rozgrywkach o Puchar Polski również kolscy korfballiści startujący w najmłodszej grupie wiekowej U13 zdobyli Puchar Polski.

W sobotę 26 maja odbył się na hali w Międzyborowie (woj. Mazowieckie) turniej finałowy Pucharu Polski w kategorii młodzików. Zawodnicy kolskiego Maratończyka rozegrali doskonały turniej, wygrywając wysoko wszystkie spotkania i pewnie zdobyli puchar w swojej kategorii wiekowej. Przypomnijmy, że jest to trzecie tegoroczne trofeum korfballistów z naszego miasta, wcześniej kolanie zdobyli puchary w kategorii juniorów (U16) i juniorów starszych (U19).

Maratończycy pokonali kolejno zespoły: Olympic 2 Słupia 11:2, UKS Międzyborów 17:1, Cirkus 1 Konstancin 9:2, UKS Warszawa Wesoła 15:4, Olympic 1 Słupia 8:4, Cirkus 2 Konstancin 15:0 oraz swoich kolegów z drugiego zespołu Maratończyka 9:3.

W całym sezonie młodzicy Maratończyka Koło rzucili swoim rywalom 169 koszy, tracąc zaledwie 28.

Skład Maratończyka Koło: Amelia Kolasa, Wiktoria Ziółkowska, Dominika Szczecińska, Emilia Kraśna, Cyprian Michalak, Łukasz Gębka, Tymoteusz Lewicki, Paweł Bartosik. Trener: Waldemar Pietrzak.