tel. (63) 272-23-11  
banerblues2019
Miasto Koło
Niedziela, 16 czerwca 2019   Imieniny: Aliny, Justyny, Benona

Młodzi piłkarze z „Jedynki” mistrzami rejonu konińskiego

21 maja 2018 w Turku odbył się finał rejonowy turnieju piłkarskiego ORLIK CUP rozgrywany w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej – Igrzyska Dzieci.

Powiat kolski reprezentowali chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole, którzy po zaciętej walce zwyciężyli  i to oni znaleźli się w gronie ośmiu najlepszych szkół w województwie.Drugie miejsce w turnieju zajęła SPnr 3 ze Słupcy, trzecie SP3 Konin, czwarte SP Słodków i piąte SP Osiecza.  Finał wojewódzki odbędzie się 02. czerwca na obiekcie Lecha Poznań przy ul. Bułgarskiej. Niemal wszyscy zawodnicy jedynki na co dzień trenują w MKS Olimpia Koło. Ich umiejętności techniczno – taktyczne pozwoliły na odniesienie zwycięstwa pomimo, iż byli najmłodszą i najniższą drużyną w zawodach ( tylko dwaj chłopcy byli z klasy 6 reszta z piatej i czwartej).

W składzie  reprezenatcji  znaleźli się: Aleksander Wojtczak, Emil Nowakowski, Filip Zaczek, Hubert Danielewicz, Szymon Szafrański, Oskar Wojciechowski, Michał Polichnowski, Jakub Wojciechowski, Adam Woźniak.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe