tel. (63) 272-23-11  
banerdnikola2019
Miasto Koło
Środa, 22 maja 2019   Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

Koło przybrane w biel i czerwień

Pięknie dziś wygląda Koło. Na Ratuszu Miejskim, budynkach administracyjnych Urzędu Miejskiego, mostach, zakładach pracy, jednostkach i szkołach, a z inicjatywy mieszkańców także na budynkach prywatnych, powiewają flagi. Kolanie jak zawsze pamiętali.
 
Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. obchodzone między świętami państwowymi: 1 maja (Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja). Dziś przypada także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Wybór daty nie był przypadkowy – 2 maja towarzyszą nam refleksje o szczytnych kartach historii Polski, bowiem to dzień między świętami narodowymi. Dziś w kraju organizowane są różnego rodzaju akcje i manifestacje patriotyczne. W ostatnich latach, oprócz umieszczania w przestrzeni publicznej flag, powszechne stało się noszenie kokardy narodowej.

Czczenie świąt państwowych jest naszym obowiązkiem, a w 2018, czyli roku obchodów Jubileuszu 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, niech będzie też okazją do pogłębiania naszego patriotyzmu. Dziś np. możemy przypomnieć sobie symbolikę Biało-Czerwonej. Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach - podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości. Miłość do barw narodowych oznacza prezentowanie ich zgodnie z tradycją i honorem. Warto poznać te zasady. Może zróbmy to właśnie dziś. W tym celu MSWiA opracowało miniprzewodnik „Biało-Czerwona”. Jest dostępny na stronie:

https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/17259,Dzien-Flagi-Rzeczypospolitej-Polskiej.html

Polecamy lekturze.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe