tel. (63) 272-23-11  
miasto_top1
Miasto Koło
Wtorek, 19 marca 2019   Imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

Kolanin na podium Pucharu Świata

Urodzony w Kole Robert Budny, założyciel i dyrektor Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sztuk Walki (WSSW), wielokrotny medalista Mistrzostw i Pucharów Świata, Europy i Polski w sportach, sztukach i systemach walki stanął po raz kolejny na podium międzynarodowych prestiżowych zawodów - Open International Krav Maga.

III Open International Krav Maga, który pełni rolę Pucharu Świata, odbyły się w dniu 15 kwietnia 2018r. w Narodowym Instytucie Judo  w Paryżu (25 Avenue de la Port de Chatillon, 75014 Paris). W zawodach wzięli udział reprezentanci wielu organizacji zrzeszających osoby trenujące Krav Maga na całym świecie.

Polska reprezentacja w duecie R.Budny wraz z swoim studentem-asystentem Szymonem Kaszubą po kilku wygranych pojedynkach, przegrała walkę o wejście do ścisłego finału z reprezentacją Monako, która obecnie posiada tytuł Mistrza Świata (World Championship Krav Maga Izrael, Jerozolima dn. 22.10.2017r.). Tym samym ostatecznie biało-czerwoni uklasyfikowali się na trzecim stopniu podium.

Mistrzostwa polegały na demonstracji technik w dwuosobowych zespołach. Każda walka trwała 1,5 minuty. Podczas pokazów technicznych można było używać atrap noży i pałek oraz stosować techniki ręczne i nożne we wszystkich płaszczyznach. Rywalizowano w kategoriach wiekowy: kadeci, juniorzy, seniorki, seniorzy, weterani i „Open” (wszyscy). Startować można było w duetach żeńskich, męskich lub mieszanych (kobieta i mężczyzna).

Zawody zostały zorganizowane przez FFK przy wsparciu innych międzynarodowych organizacji zajmujących się szkoleniem Krav Maga. Sędziami zawodów byli delegaci, główni instruktorzy lub dyrektorzy wszystkich szkół i organizacji zgłoszonych do udziału w imprezie.

Źródło: Mariusz Budny
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe