tel. (63) 272-23-11  
miasto_top1
Miasto Koło
Wtorek, 19 marca 2019   Imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

W PM 5 wiosna, a zima daleko stąd…

Skowronki, czajki, szpaki i  żurawie  już są. Wraz z ich szczebiotem, pojawił się powiew radości. W salach przedszkolnych też zmiany, zniknęły zimowe dekoracje. W ogrodach pierwsze kwiaty oznajmiły nadejście wiosny, którą jak co roku najgłośniej witają przedszkolaki.
 
O to, by przedszkolnej tradycji stało się zadość  zadbały pięciolatki z Gromadki Misia Uszatka  PM nr 5 w Kole. To one były gospodarzami tematycznego spotkania zorganizowanego pod hasłem „Witamy Wiosnę!”. Uczestniczyli w nim wychowankowie wszystkich grup wiekowych wraz z nauczycielkami, kadra pomocnicza oraz dyrektor przedszkola pani Agnieszka Kozajda. 
Było zatem o marcowej pogodzie, budzących się ze snu zimowego zwierzętach w tym jeżach, które gromadnie wyszły na wiosenny spacer,  wielu innych  przejawach wiosny i jej ulubionych barwach. W pierwszym jej dniu u pięciolatków królował zdecydowanie kolor zielony i żółty, nie mogło być przecież inaczej.

O zwyczajach ludowych związanych z pożegnaniem zimy i powitaniem kolejnej pory roku pięciolatki opowiadały wierszem i piosenką. Filip dzielnie pomagał odpłynąć Marzannie za siódme morze, a Bartek gaikiem przywołał Wiosnę. W jej roli wystąpiła Ala, której przepiękną zieloną suknię podziwiali wszyscy.

Po spotkaniu przedszkolaki udały się na wiosenny spacer w pobliżu  przedszkola, by o nadejściu wiosny przypomnieć innym mieszkańcom naszego miasta.

Pozostaje mieć nadzieję, że wraz z wiosną spadnie ożywczy wiosenny deszcz, a ciepłe słońce dopełni reszty. Przedszkolaki marzą wszak o tym, by zrzucić już zimowe ubrania i oddać się ulubionej zabawie na placach zabaw przybranych w wiosenną zieleń.
 
 oprac. i foto  R.Z PM 5 Koło
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe