tel. (63) 272-23-11  
miasto_top1
Miasto Koło
Wtorek, 19 marca 2019   Imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

Kolanie w pomoc charytatywną angażują się coraz bardziej…

10 marca 2018 r. w kolskiej hali MOSiR odbył się VII Charytatywny Turniej o Puchar Malinowej Mamby oraz Dzień Dawcy Szpiku. Wzorem poprzednich lat, zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie oddziału dziecięcego kolskiego szpitala. 

W turnieju udział wzięło 19 drużyn, które w pierwszej części zmagań zostały podzielone na cztery grupy – z nich po dwa najlepsze zespoły awansowały do ćwierćfinałów. Z tego etapu do najlepszej czwórki zakwalifikowały się: WWO Młoda Wyspa, MLKS Piotrków Kujawski, Brygada RR oraz Są Gorsi. W finale zmierzyły się WWO Młoda Wyspa oraz Są Gorsi. Po bardzo emocjonującym meczu i zwycięstwie 3:2 pierwsze miejsce przypadło zawodnikom WWO. W meczu o trzecie miejsce Brygada RR także 3:2 wygrała z MLKS Piotrków Kujawski. Najlepszym bramkarzem wybrany został Gracjan Wojtasik z Brygady RR a najlepszym piłkarzem turnieju został Mikołaj Czajka z WWO Młoda Wyspa.

Podczas przerwy pomiędzy meczami swoje umiejętności zaprezentowały tancerki ze Studia Tańca Rytmix - filia Koło. Jedną z atrakcji podczas VII Charytatywnego Turnieju o Puchar Malinowej Mamby była loteria fantów. Osoby, które zakupiły losy, mogły liczyć na zdobycie bardzo atrakcyjnych nagród. Sprzedanych zostało ponad 150 losów, a loteria mogła się odbyć dzięki hojności kolskich firm i osób prywatnych, które przekazały „fanty” na loterię. Członkowie Malinowej Mamby wspólnie z DKMS przeprowadzili także dzień dawcy szpiku. Chętne osoby zarejestrowane zostały w systemie DKMS i tym samym zostały potencjalnymi dawcami szpiku.

Kwota zebrana podczas VII Charytatywnego Turnieju o Puchar Malinowej Mamby to 3871,30 zł. Wielkie podziękowania należą się firmie WOOD-MIZER, która zobowiązała się podwoić zebraną kwotę co finalnie dało 7742,60 zł. Duża część środków finansowych potrzebnych do zorganizowania tegorocznej edycji została przekazana przez Gminę Miejską Koło oraz Powiat Kolski.

Podziękowania należą się Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za nieodpłatne użyczenie hali sportowej oraz Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu oddział Koło, które czuwało nad zdrowiem uczestników turnieju. Stowarzyszenie Malinowa Mamba zaprasza już do udziału w VIII Charytatywnym Turnieju o Puchar Malinowej Mamby.

Źródło: MOSiR
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe