tel. (63) 272-23-11  
miasto_top1
Miasto Koło
Sobota, 23 lutego 2019   Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

„Moja opowieść o świętym Mikołaju” - wyniki II edycji konkursu

W siedzibie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole - 8 lutego br. - odbyło się uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu literackiego „Moja opowieść o świętym Mikołaju”. Organizatorami konkursu byli: z ramienia Specjalnego Ośrodka Szklono-Wychowawczego w Kole – Krystyna Wasilewska i Anna Jachnik, z ramienia PiMBP w Kole – Aleksandra Kowalska i Anna Pietruszka. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Starosta Kolski - Wieńczysław Oblizajek, patronat medialny objęła Telewizja Kablowa SM oraz portale: e-kolo.pl i okraglemiasto.pl

Na konkurs adresowany do dzieci i młodzieży szkolnej oraz osób dorosłych, nadesłano 38 prac literackich z całej Polski (7 województw, 21 miejscowości). Jury uhonorowało 13 osób, w kategoriach:
 
klasy 1-3 szkół podstawowych:
 1. Julię Kujawę
 2. Natalię Rosiak
 3. Weronikę Kucharską
klasy 4-6 szkół podstawowych
 1. Aleksandrę Koniarczyk
 2. Marię Jaskólską
 3. Jana Dalentkę
klasy 7 szkół podstawowych i gimnazjów:
 1. Magdalenę Jabłońską, Bartosza Mikołajczewskiego
 2. Maję Polaszek
 3. Aleksandrę Żądło
dorośli:
 1. Grażynę Gołdych,Izabelę Michtę
 2. Joannę Kwiatkowską
Nagrody przyznali również: Starosta Kolski - kolance Grażynie Gołdych; Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przyjaciele Świętego Mikołaja” –  Bartoszowi Mikołajczewskiemu z Chocenia; wychowankowie SOSW w Kole - Izabeli Michcie z Sosnowca.
 
Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Starostwo Kolskie, SOSW w Kole, PiMBP w Kole oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przyjaciele Świętego Mikołaja”.
 
Laureaci konkursu odbierali nagrody z rąk: Zenona Wasiaka, Naczelnika Wydziału Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kole, Aleksandry Kowalskiej, dyrektora PiMBP w Kole, Anety Brdyś, prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przyjaciele Świętego Mikołaja”, Anny Pietruszki z PiMBP w Kole i Anny Jachnik z SOSW w Kole.
 
Krystyna Wasilewska, podsumowując konkurs, podziękowała Twórcom za to, że dzięki ich utworom wychowankowie SOSW w Kole mieli możliwość poszerzenia wiedzy o swoim wyjątkowym Patronie – Świętym Mikołaju.

Organizatorzy konkursu zapewnili, że wszystkie nagrodzone prace znajdą swoje godne miejsce w Izbie Patrona w SOSW w Kole i na pewno będą często czytane, i to nie tylko w okresie przedświątecznym.
 
Prace nagrodzone w konkursie zostaną opublikowane na stronach internetowych organizatorów konkursu: soswkolo.szkolnastrona.pl, www.biblioteka-kolo.pl. Zapraszamy do ich przeczytania – naprawdę warto!
 
Tekst i zdjęcia: organizatorzy konkursu
 • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
 • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
 • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe