tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Poniedziałek, 10 grudnia 2018   Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii

Zwiększają się zbiory muzeum

Miniony rok przyniósł znaczące zwiększenie zbiorów Muzeum Technik Ceramicznych. Oczywiście najwięcej przybyło eksponatów z kolskiego fajansu. Bardzo dużą kolekcję, bo liczącą około stu pozycji przekazała Pani Maria Kunach z Przemyśla. Ciekawe wyroby z okresu Czesława Freudenreicha podarował także Pan Jerzy Roj z Goleniowa, a współczesną już ceramikę Pan Zbigniew Czajciński. Muzeum wzbogaciło się także od Pana Andrzeja Kowalskiego o doskonale zachowane wojskowe niemieckie mapy sztabowe okolic Koła z okresu II Wojny Światowej.

To tylko niektóre z najciekawszych przykładów zabytków, które otrzymało kolskie muzeum. Tuż przed końcem roku Pani Elżbieta Łuczyńska przyniosła do muzeum zbiór widokówek i zdjęć. Wśród nich oprócz takich prezentujących zabytki np. zamek jest także kilka związanych z historią kolskiej "Olimpii". Dyrektor muzeum Tomasz Nuszkiewicz serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom oraz zwraca się z prośbą do byłych i obecnych mieszkańców Koła, którzy mają kolską ceramikę, ciekawe wspomnienia, listy, zdjęcia, pamiątki i chcieliby je przekazać do zasobów muzeum - Państwa gest przyczyni się do zachowania bezcennej przeszłości naszego miasta. Dzieląc się fragmentem pozyskanych zbiorów pokazujemy dawne widokówki kolskiego zamku.

Źródło: MTC w Kole  
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe