tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Poniedziałek, 10 grudnia 2018   Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii

Dzień lekcji muzealnych

W przedświąteczną środę kolskie muzeum gościło kilka grup uczniów ze szkół podstawowych w Ośnie Górnym i Kunach. Uczestniczyły one w lekcjach muzealnych na temat tradycji kolskiej ceramiki, które przeprowadził dla nich dyrektor muzeum Tomasz Nuszkiewicz.

Nie obyło się również bez zwiedzania wystawy "Fajans kolski - formy, dekoracje, techniki zdobnicze" noszącej imię Czesława Freudenreicha, która jest eksponowana od dwóch lat w ratuszu. Dzieci z zainteresowaniem zapoznały się także z wystawą dawnych maszyn rolniczych produkowanych w fabryce Michała Ostrowskiego w Kole, którą w wejściu na wieżę ratuszową stworzył znany kolekcjoner i pasjonat przeszłości Piotr Śniegocki. Również wyprawa na ratuszową wieżę, której towarzyszyła opowieść dyrektora muzeum o 655-letniej historii grodu nad Wartą dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Pomimo mglistej pogody, przy szeroko rozlanych dookoła wodach rzeki podziwiano krajobraz doliny, w której położone jest miasto, z majaczącymi w oddali ruinami królewskiego zamku.

Źródło: MTC w Kole                 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe