tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Wtorek, 23 października 2018   Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

Bezpieczeństwo i przedsiębiorczość z żyrafką Lokatką

Cały ubiegły tydzień stał w Szkole Podstawowej nr 2 w Kole pod hasłem: „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Przez ten czas w szkole mieszkała żyrafka Lokatka – opiekunka Szkolnej Kasy Oszczędności, która pomagała dzieciom poznać zasady ruchu drogowego.

Tydzień rozpoczął się smakowicie: od sprzedaży galaretek w kolorze sygnalizacji świetlnej. Dużą atrakcją, ale przede wszystkim praktyczną lekcją była nauka właściwego przechodzenia przez jezdnię w towarzystwie Pana Stopka i Lokatki. W ramach różnorodnych działań realizujących hasło miesiąca uczniowie brali udział w konkursach wiedzowych i plastycznych, np. ”Bądź partnerem na drodze”, „Odblaski”, „Już to wiem”. Odbyło się także szereg lekcji, pogadanek, prezentacji, scenek, wystawek i pokazów dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze, szczególnie o tej porze roku.

Akcję wsparli też  policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole przeprowadzając dla uczniów  pogadankę o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz bezpieczeństwie na drogach. Poza tym uczniowie realizowali  główne założenia programu SKO, np. wykonali bankomat z surowców wtórnych czy kartę do bankomatu według własnego projektu. Na uroczystym apelu podsumowującym pracowity tydzień uczniowie otrzymali odblaski od przedstawiciela banku PKO w Kole, a jeden z uczniów zaprezentował wzorcowy, a jednocześnie bezpieczny strój na rower. Szczególne nagrody otrzymali zwycięzcy z poszczególnych konkursów oraz mistrz oszczędzania miesiąca listopada. Wyłoniono także najbardziej przedsiębiorczą klasę.

Żyrafka uczyła dzieci i towarzyszyła im przez cały tydzień. Wierzymy, że dzięki  szeroko  zakrojonym praktycznym działaniom uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze do i ze szkoły.

Źródło: SP Nr 2 w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe