tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Wtorek, 23 października 2018   Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

Święto Pluszowego Misia w PM nr 5 w Kole

Jedną z ulubionych zabawek wszystkich dzieci jest miś. Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego pluszowego misia. Małe, duże, bure, kolorowe, w łatki, milutkie, w ubranku czy też z kokardką  służą do przytulania powierzania trosk i najskrytszych tajemnic. To one pomagają służbą ratowniczym pokonać dziecięce trudne chwile. To przy nich dzieci czują się ważne i bezpieczne. To one pocieszają, przytulają, kochają, służą do zabawy i nauki.

Dzień Pluszowego Misia  obchodzony jest w tym roku 25 listopada dlatego też dzieci z grupy  IV wraz z nauczycielką p. E. Szacowną zaprosiły wszystkich przedszkolaków do wspólnych zabaw z misiakami w przeddzień  tego święta.

Na uroczystość Święta Pluszowego Misia, która odbyła się 23 listopada 2017r w PM nr 5,  gospodarze 5 i 6 latki zaprosiły panią Annę Pietruszkę z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, Dyrektor PM  nr 5 panią Agnieszkę Kozajdę, nauczycielki poszczególnych grup i całą społeczność przedszkolną. Wszyscy na te wesołe zabawy integracyjne przynieśli swoje ulubione pluszaki. Wspólne powitanie przypomniało patrona naszego przedszkola i radość jaką sprawia fakt być razem w Gromadce Misia Uszatka. Pogodny  nastrój wywołała także zaśpiewana piosenka „Witajcie w naszej bajce” z Akademii pana Kleksa. Następnie gospodarze przedstawili część artystyczną dla kolegów z innych grup i zaproszonych gości, w której zaprezentowali wierszyki o misiu. Wierszyki wyjaśniały wszystkim przedszkolakom po co właściwie są te nasze misie. Dzieci zatańczyły układ taneczny do piosenki „Pluszowy miś” i pokazały inscenizację ruchową „Jadą, jadą misie”. Wiele radości sprawiła wszystkim przedszkolakom wspólna zabawa, rozwiązywanie zagadek obrazkowych, muzycznych, udział w konkursie „Misie” i pogadanka bibliotekarza.

Pani Anna Pietruszka  bibliotekarka z PiMBP w Kole opowiedziała dzieciom historię powstania misia. Wyjaśniła nazwę Teddy Bear, która wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Pokazała dzieciom książki, których głównymi postaciami są misie. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Dzieci z uwagą wysłuchały tekstu książeczki „ Bach! Mówi miś Olo”  autorstwa Tony Kenyon  ,świetnie się bawiły rozpoznając i nazywając tytuły książek  spotykanych w bibliotece.

Miłe, radosne i pożyteczne spędzanie czasu przez wspólną zabawę, udział w konkursach, wysłuchanie pogadanki bibliotekarza zakończyło nagrodzenie dzieci konkursu plastycznego „Mój miś”, wręczenie dyplomów uznania i misiowych niespodzianek do powielenia , podziękowanie wszystkim przedszkolakom i przybyłym gościom. Dzieci uroczyście przyrzekły, iż będą dbać o swoje misiaczki. Jednak jeśli się im przytrafi  jakaś kłopotliwa przygoda, a niekiedy z misiami tak bywa, to postąpią tak jak w wygłoszonym  przez gospodarzy wierszyku „Naprawimy misia”. Wszak wszystkie dzieci z naszego przedszkola pamiętaj dobre obyczaje patrona Misia Uszatka.

Oprac. E. Sz., foto. I. Pachlińska PM5 Koło
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe