tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Piątek, 20 lipca 2018   Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

12 października b.r. w siedzicie Collegium Da Vinci w Poznaniu miała miejsce uroczysta gala rozdania nagród uczestnikom XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” – etap regionalny. Głównym organizatorem konkursu jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Konkurs skierowany dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej, niepełnosprawnych uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej. Tematem tegorocznego konkursu była „Moja ojczyzna”. Prace można było wykonać w czterech kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba oraz tkanina i aplikacja. 
 
Celem głównym Konkursu jest popularyzacja szeroko rozumianej idei integracji poprzez promowanie i nagradzanie twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych. Wszystkie osoby zainteresowane konkursem miały 2 miesięczny czas na wykonanie pracy.
 
W uroczystej gali brało udział około 150 przedstawicieli różnych placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych z województwa wielkopolskiego. Nadesłanych zostało 134 prac konkursowych, które przedstawiały bardzo wysoki poziom artystyczny.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Kole, działający w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kole przystąpił do tegorocznego konkursu, reprezentując miasto Koło i powiat kolski.
 
Praca w kategorii rysunek i grafika została wykonana przez uczestnika Kamila Mrozowskiego pod opieką instruktora terapii zajęciowej – p. Izabeli Trochy. Niestety nie udało się zdobyć miejsca na podium, aczkolwiek radość przysparza sam fakt udziału w tak zacnym konkursie. Możliwość zaprezentowania naszej twórczości oraz udziału w tak uroczystej gali była już nagrodą samą w sobie.
 
Źródło: ŚDS w Kole
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe