tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Piątek, 20 lipca 2018   Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

Kolscy korfballiści na turnieju w Prievidzy

Po raz kolejny uczniowie działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole Uczniowskiego Klubu Sportowego "Maratończyk" Koło wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju w Korfballu w słowackiej Prievidzy. Wyjazd był okazją do nawiązania wszechstronnej współpracy nie tylko międzyklubowej, ale także między kolską szkołą i jedną ze szkół w Prievidzy.

W turnieju uczestniczyli zawodnicy kadry U-17 i U-19, prowadzeni przez trenera Waldemara Pietrzaka, którzy rozegrali spotkania z zespołami seniorskimi ze Słowacji, Czech i Węgier. Turniej był jednym z etapów przygotowań do przyszłorocznego Pucharu Świata Juniorów, który odbędzie się w holenderskim mieście Leeuwarden. Wyjazdy na Słowację, podobnie jak coroczne wyjazdy na turnieje do Holandii i Czech wpisały się już na stałe w kalendarz sportowy kolskiego klubu i szkoły. Poza zdobywaniem doświadczenia na arenie sportowej młodzi zawodnicy mają okazję poznawać swych rówieśników z innych krajów Europy i świata, ćwiczyć język angielski, nawiązywać przyjaźnie. Dodajmy, że zawodnicy ze Słowacji byli w naszym mieście już dwukrotnie, podobnie jak korfballiści z Holandii.

Jednocześnie wyjazd ten dał możliwość nawiązania współpracy między samą szkołą, a jedną ze szkół słowackich. Mamy nadzieję, że rozmowy przeprowadzone przez dyrektora Lecha Brzezińskiego z jego słowacką odpowiedniczką Janę Polakovicovą zaowocują stałą współpracą, nie tylko na polu sportu, ale również stałej wymiany międzyszkolnej. Już w tej chwili wiemy, że nasi słowaccy partnerzy są bardzo zainteresowani udziałem w organizowanych przez szkołę międzynarodowych turniejach piłkarskich. Kolejne spotkanie planowane jest na czerwiec przyszłego roku w Kole, co będzie kolejną okazją do promocji sportu i naszego miasta nie tylko w kraju, ale również za granicą.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe