tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Piątek, 20 lipca 2018   Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

Półkolonie integracyjne pełne atrakcji

Pierwszego sierpnia już od rana w gościnnych murach Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Kole słychać radosne głosy, to półkoloniści nie mogą się doczekać kolejnych półkolonii integracyjnych pełnych atrakcji. Gry i zabawy z rówieśnikami, wycieczka, basen, zajęcia plastyczne, sportowe, filmowe, muzyczne, konkursy, turnieje… Tu nikt nie ma szansy nawet na chwilę nudy.

Podczas półkolonii integracyjnych dzieci w czasie wakacji mają okazję bawić się z rówieśnikami, również niepełnosprawnymi, rozwijają swoje talenty uczestnicząc w licznych zajęciach i oczywiście wypoczywając, a wszystko pod czujnym okiem profesjonalnej kadry pedagogicznej.

Półkoloniści uczestniczyli w wycieczce do Kujawsko – Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce, uczestniczyli również w warsztatach muzycznych „Muzyka i obraz” prowadzonych przez Jacka Dziedziczaka oraz wyjście do miejskiej pływalni. Odwiedziły nas również alpaki „Mrozo” i „Izo” z Alpakarni P&M Pietrzykowscy z Szyszyńskich Holendrów. Zwierzęta przeniosły nas w bajkowy świat piratów. Odbyliśmy z nimi wirtualną podróż na Karaiby.

Uczestnicy konkurowali w zabawach sportowych boccia, gra w kapsle, gra w tenisa stołowego. Koloniści mogli również korzystać z przygotowanych przez kadrę OREW licznych atrakcji muzycznych i plastycznych umilających wakacyjny czas. Nadmiar energii dzieci wykorzystywały na zajęciach sportowych oraz muzyczno – ruchowych. W wolnych chwilach korzystały również z placu zabaw.

Dopełnieniem wszystkich atrakcji była wymarzona słoneczna pogoda. Półkolonie z całą pewnością dały wiele okazji do integracji i przełamywania barier i lęków przez osoby niepełnosprawne, które z pomocą wsparcia ze strony wszystkich uczestników pokonywały nawet lęk wysokości, lęk przed zwierzętami i uczyły się samodzielności, czując się jednocześnie bezpiecznie w kameralnej grupie osób, z którymi, na co dzień spotykają się na szkolnym korytarzu. 

Źródło: OREW w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe