tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Piątek, 20 lipca 2018   Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

Wartaki wyśpiewały Grand Prix na 44. Festiwalu w Kielcach

Manufaktura Piosenki Harcerskiej Wartaki przywiozła do Koła Grand Prix 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2017, oraz trzy statuetki: Złotą Jodłę w kategorii zespoły wokalno-instrumentalne, Srebrną Jodłę Wychowawczą oraz Brązową Jodłę Harcerską.

W dniach 13-23 lipca członkowie zespołu wraz z druhem Henrykiem Perzyńskim wzięli udział w organizowanym już po raz 44. Festiwalu w Kielcach. To dla Wartaków okres wytężonej pracy artystycznej. W konkursie Wartaki zaprezentowały dwie piosenki: „Za celem” i „Nasze małe wędrowanie”, które zostały również zaprezentowane publiczności na Koncercie Galowym podsumowującym festiwalowy dorobek pracy wszystkich uczestników.

Każdego festiwalowego dnia odbywały się warsztaty i koncerty. Uczestnicy szlifowali swoje umiejętności pod okiem konsultantów artystycznych, prezentowały swój dorobek i swoją kulturę. Celem festiwalu jest to, żeby każdy nauczył się czegoś nowego – zdobył nowy repertuar. Wartaki owocnie wykorzystały ten czas. Efektem pobytu w Kielcach jest nowa piosenka pt. „Wielka rzeka” oraz wiele nowych kontaktów i znajomości.

Jako jedyny zespół festiwalowy, Wartaki poprowadziły koncert. Publiczność zebrana podczas "Koncertu Międzypokoleniowego" na kieleckim Rynku śpiewała razem z nami wartakowskie piosenki, dzięki śpiewniczkom specjalnie przygotowanym przez Sztab Festiwalowy.

To drugie Grand Prix kieleckiego festiwalu w historii Wartaków. Poprzednie zdobyło 5. pokolenie w 1996 roku, świętując tym samym 25-lecie istnienia zespołu.

W konkursie „Młodzi Dobrze ROCKujący” wyróżniony został reaktywowany zespół VAFFLARO składający się z Wartaków. Młodzi wykonawcy rockowi, w ramach Największego Zespołu ROCKowego, wspólnie wykonali przeboje z lat 90-tych.

W tegorocznej edycji Festiwalu wzięło udział ponad 900 młodych artystów - tancerzy, instrumentalistów, wokalistów - z Polski, Ukrainy, Armenii i z Kanady.

Wartaki kolskiej publiczności zaprezentują się już niedługo. Całoroczny dorobek przedstawią nam na kolejnych już "Jesiennych śpiewankach nad Wartą".

Źródło: MPH WARTAKI
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe