tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Piątek, 20 lipca 2018   Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

Podpatrzone w Kole

Trwają bardzo zaawansowane prace remontowe w Miejskim Domu Kultury. Po zdemontowaniu starych foteli naprawiana jest podłoga w sali kinowej. Prace polegają na uzupełnianiu brakujących elementów, cyklinowaniu i zabezpieczaniu nowo powstałej podłogi. Będzie również zdemontowana barierka znajdująca się przy wejściu do sali. Ażeby wygląd podłogi sali kinowej nie odbiegał od mieszczącego się przed nią foyer, zostanie również przeprowadzony jej remont. Ściany zostaną pokryte farbą w kolorze grafitowym, aby dobrze się tam prezentowały przedstawiane prace.

Energiczne działania naszego włodarza Stanisława Maciaszka oraz dyrektora placówki p. Radomira Pioruna spowodowały, że koniec prac nastąpi dwa tygodnie wcześniej niż to zapowiadano. I tak jeszcze przez dwa ostatnie tygodnie wakacji – w miesiącu sierpniu b.r. będziemy mogli oglądać seanse w odnowionym kinie. Już są wyraźnie zauważalne zmiany w wyglądzie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.
W dniu 26 czerwca 2017 r. Gmina Miejska Koło zawarła z Wojewodą Wielkopolskim umowę o dofinansowanie utworzenia i wyposażenia placówki Senior +, przyznając jednocześnie na ten cel środki finansowe w wysokości 240.000 zł. Pierwszą transzę w kwocie 200.000 zł otrzymaliśmy już 03.07.2017 r. Wkład własny gminy na wykonanie tego zadania wynosi 98.329,09 zł. Mamy już wstępny projekt wyglądu Domu Dziennej Opieki Senior +. Pracownicy Urzędu Miejskiego przygotowują dokumentację niezbędną do ogłoszenia przetargu na wykonawcę zadania.
Jeszcze w miesiącu lipcu b.r. rozpoczną się prace wyburzeniowe zabudowań znajdujących się przy zbiegu ulic Kajki i Jasnej. Zaplanowano w tym miejscu wybudowanie budynku mieszkalnego z 12 lokalami. Obecnie wyglądają one tak:
Poniżej kilka fotografii przedstawiających wykonane prace przy budowie na ul. Stary Rynek 30/31.
W dalszym ciągu trwają prace przy budowie - nieobciążającej budżetu naszego miasta - zjazdu z ul. Toruńskiej, tzw. lewoskrętu oraz łącznika do ul. Piaski.

Opracowała: Ilona Stasiak-Malczyk
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe