tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  28 Marca 2024 r. Imieniny: Anieli i Jana

Wakacje z karabinkiem

Dodane: 18 Lipiec 2017  08:02:00   Opublikował:
W sobotę, chętne osoby wzięły udział w konkursie strzeleckim z pneumatyka do tarczy zorganizowanego przez Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” i Muzeum Technik Ceramicznych w Kole na strzelnicy w LOK przy ul. Pułaskiego 8. W zawodach wzięło udział 17 osób, w tym 12 młodych strzelców w wieku 10 – 16 lat.

Po udzieleniu instruktażu bezpiecznego zachowania się na strzelnicy oraz prawidłowego posługiwania się bronią przez kierownika klubu każdy z zawodników oddał po 10 punktowanych strzałów do tarczy oddalonej od stanowiska strzeleckiego o 10 m. Zawody prowadził  Andrzej Kowalski.

W kategorii dziewcząt wzięła udział jedynie 13-letnia Kinga Tyburek. Wystrzelała ona 32 pkt. W kategorii chłopców w wieku 10-12 lat  z 29 pkt zwyciężył 11-letni Emanuel Szadkowski, przed 10-letnim Piotrem Jeska z 19 pkt, trzecie miejsce i 17 pkt wystrzelał 12- letni Nikodem Żerko. W kategorii chłopców w wieku 14 – 16 lat z 69 pkt zwyciężył 16-letni Igor Żerko, przed Kacprem Żarnowskim (lat 14) z 63 pkt. III miejsce wystrzelał  z 55 pkt 14-letni Mikołaj Kasprzak, a IV miejsce z 41 pkt 14-letni Kacper Klimczak.

W kategorii pań z 58 pkt zwyciężyła Małgorzata Stężewska, przed Teresą Brzoska z 38 pkt. III miejsce i 27 pkt wystrzelała Irena Tyburek, natomiast na IV pozycji uplasowała się z 25 pkt  Alina Szadkowska. Rozegrano również kategorię panów, w której zwyciężył z 54 pkt. Tomasz Nuszkiewicz przed Józefem Kaczorowskim z 53 pkt.

Po zmaganiach strzeleckich wszystkich uczetników zawodów klub zaprosił do świetlicy na ciepłą wędlinę, pieczywo, kawę, herbatę i pączki. Ponadto, każdy zawodnik konkursu obdarowany został tradycyjnie tabliczką czekolady. Organizatorzy konkursu strzeleckiego dziękują Burmistrzowi Miasta Koła za ufundowanie kiełbasek dla zawodników.

Już teraz Klub LOK „Kolska Starówka” oraz Muzeum Technik Ceramicznych zapraszają dzieci i młodzież oraz chętne osoby bez względu na wiek na  Rajd Rowerowy, który odbędzie się w dniu 29 lipca (sobota) na trasie: Koło (Park 600-lecia) – Dzierawy – Waki (przeprawa promowa przez Rzekę Wartę) – Gąsiorów – Kościelec (park) – Kolski Zamek – Koło LOK. Termin zgłaszania do dnia 26 lipca, do godz. 19-tej w Klubie LOK przy ul. Pułaskiego 8 lub telefonicznie: 691 358 576. Ilość osób uczestniczących w rajdzie ograniczona do 20 osób.

Tekst i foto: Ryszard Borysiewicz