tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Piątek, 20 lipca 2018   Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

Muzyczny sukces „Sonatki” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole

Srebrny Aplauz” na 38. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie wyśpiewały dziewczęta z zespołu „Sonatka”, działającego w Szkole Podstawowej nr 3 w Kole.
 
Cztery uczennice „kolskiej trójki” - Justyna Królik, Gabrysia Lityńska, Oliwia Walczak i Maja Żylińska - zaprezentowały się na konińskiej scenie z piosenką „Za wielkim morzem ty”. Ich wykonanie na tyle podobało się jurorom, że z powodzeniem przechodziły przez wieloetapowe eliminacje, które rozpoczęły się już w marcu. Podczas finałowego przesłuchania w konińskim Oskardzie jury postanowiło przyznać zespołowi Srebrny Aplauz.

Dziewczyny na co dzień są również uczennicami szkoły muzycznej, dlatego podczas Koncertu Galowego prowadzonego przez Tomasza Kammela, w otoczeniu baśniowej scenografii, nie tylko zaśpiewały, ale również grały na skrzypcach, flecie i shakerze.

Srebrny Aplauz na konińskim festiwalu to ogromny sukces dziewcząt, tym bardziej, że wzięły w nim udział po raz pierwszy. Dzielnie walczyły w gronie prawie 2500 uczestników festiwalowych zmagań. Wytężona muzyczna praca przyniosła wymierny efekt.

Dziewczęta do festiwalu przygotowały nauczycielki z SP nr 3 w Kole, Aleksandra Szacowna-Błaszczyk i Helena Bartosik. W trakcie eliminacji i Koncertu Galowego uczennicom towarzyszyli rodzice, za pomoc którym opiekunki zespołu dziękują.

Źródło: SP nr 3 w Kole
Zdjęcia: Marcin Żyliński
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe