tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Piątek, 20 lipca 2018   Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

V Piknik Rodzinny w Gromadce Misia Uszatka PM 5

Przebywanie w grupie rówieśniczej i wspólna zabawa znakomicie wpływają na rozwój i dojrzewanie społeczne dzieci. Dobrze jest, jeśli w zabawie uczestniczą rodzice. Idea integracji i współpracy przybiera wówczas realny kształt.

Otwarte na współpracę z rodzicami wychowanków oraz instytucjami i osobami środowiska lokalnego Przedszkole miejskie nr 5 w Kole już po raz V zorganizowało Wielki Piknik Rodzinny. Wszyscy z niepokojem obserwowali przedszkolny ogród osnuty deszczowymi chmurami. Przelotny deszczyk wypadał się jednak tuż przed rozpoczęciem imprezy. Słoneczne promyki były dla najmłodszych uczestników pikniku zachętą do dobrej zabawy. Zaprosiła do niej wszystkich przedszkolaków, rodziców i gości dyrektor Przedszkola nr 5 pani Agnieszka Kozajda. Gościem honorowym była przedstawicielka organu prowadzącego Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych pani Katarzyna Michalak.

Imprezę prowadził zaprzyjaźniony z przedszkolem pan Michał Piekarski. Towarzyszyły mu animatorki zabaw z balonami oraz wykonujące barwne malunki i tatuaże. Po przedszkolnym ogrodzie ubarwiając  najmłodszym zabawę przemykała Smerfetka, animatorka Sali Zabaw „Frajda”. Zapaleni mali sportowcy zmagali się w meczu piłki nożnej oraz innych sprawnościowych zabawach z piłką prowadzonych przez  instruktorów z Piłkarskiej Akademii Reissa.  Gwoździem programu była jazda konna w wydzielonej na ten cel części ogrodu. Na grzbiecie „Lusi”przedszkolaki czuły się wyjątkowo, zadbali o to instruktorzy Stadniny Koni Czołowo. Miłośnicy zwierząt mogli także przyglądać się pokazowi tresury psów. Umiejętności czworonogów i sposób ich prowadzenia przez tresera budziły podziw. Przedszkolaki bawiąc się realizowały też swoje pasje plastyczne korzystając z zabaw w kącikach kreatywnych oraz kąciku gier planszowych i towarzyskich pod opieką i przy wsparciu  kadry pedagogicznej przedszkola.  Dobrze znane dzieciom zjeżdżalnie i karuzele oblegane były nie mniej  niż zwykle. Wszystkim dopisywał dobry humor, energii do podejmowania różnych rodzajów aktywności  nie brakowało.

Zabawy na świeżym powietrzu wzmagały jak zawsze apetyt. Przygotowane dla uczestników imprezy  zaplecze gastronomiczne i tym razem serwowało przekąski i napoje. Amatorów kawy, frytek, kiełbasek i kaszanki z grila, kiszonych ogórków, popcornu, cukrowej waty nie trzeba było zachęcać do degustacji. Wśród zieleni, wspólnych rozmów, gwaru radosnych dziecięcych głosów czas szybko mijał. Wielu życzliwych rodziców udzielało się  aktywnie pomagając przy pracach porządkowych po imprezie, za co bardzo dziękujemy. Ich własny przykład i zaangażowanie warto w tym miejscu odnotować.

W imieniu dyrektora placówki pani Agnieszki Kozajda, kadrze pedagogicznej oraz całemu personelowi pomocniczemu Przedszkola nr 5, Radzie Rodziców przedszkola oraz sponsorom tj. Firmie „Sokołów.S.A”, piekarni „Kostański”, Urzędowi Miasta, Firmie „ANDRE”, dyrektorowi MOSiR, hurtowni Kaczmarek oraz kierownikowi MOPiPR w Kole za pomoc w organizacji imprezy składamy serdeczne podziękowania. Dzięki współpracy w/w  podmiotów V Piknik Rodzinny udał się znakomicie. Mamy nadzieję, że cała społeczność Gromadki Misia Uszatka spotka się na podobnej imprezie za rok, już teraz zapraszamy.

oprac. i foto R.Z. PM5 Koło

  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe