tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Piątek, 20 lipca 2018   Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w PiMBP w Kole

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (doroczne święto ustanowione przez UNESCO w 1995 r., mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim).

Z pomysłem organizacji święta, które zrodziło się w Katalonii w 1926 r. wystąpił wydawca, Vicente Clavel Andrés. 23 kwietnia jest w Katalonii świętem narodowym, dniem jej patrona – Św. Jerzego. Zgodnie z tradycją obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, symbolizującymi krew pokonanego przez Św. Jerzego smoka. Kobiety odwzajemniały się mężczyznom podarunkami w postaci książek. W Polsce święto zaczęto obchodzić w 2007 r.

W naszej placówce,  tegoroczny ŚDKiPA uczciliśmy głośnym czytaniem … Lektorami byli: Dorota Wieczorek – radna powiatowa (czytała: „Tata w sieci” Philippe de Kemmetera), Sławomira Królak – pracownik PiMBP (czytała fragmenty „Ręcznikowca” Joanny M. Chmielewskiej) oraz poseł na Sejm RP – Leszek Galemba (czytał: „Kto ty jesteś?” Joanny Olech i Edgara Bąka); słuchały dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 1 i nr 3 w Kole. Na zakończenie dzieci obdarowano słodyczami.

Źródło: PiMBP w Kole

  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe