tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  23 Kwietnia 2024 r. Imieniny: Jerzego i Wojciecha

Olimpia Koło wygrywa z Orłem Grzegorzew

Dodane: 27 Marzec 2017  08:06:00   Opublikował:
25 marca br. na stadionie w Kole rozegrano mecz piłkarski konińskiej klasy okręgowej pomiędzy Olimpią Koło, a Orłem Grzegorzew. Zgodnie z oczekiwaniem mecz wygrała Olimpia 2:1, do przerwy 1:0.

Pierwszą bramkę dla Olimpii w 25. minucie z rzutu wolnego z 30 metrów, zdobył Paweł Powietrzyński. Silnie uderzona piłka minęła mur i wpadła w samo okienko bramki gości. Po przerwie, po dośrodkowaniu futbolówki z rzutu rożnego wyrównującą bramkę dla Grzegorzewa zdobył Marcin Pawlak. Obie drużyny dążyły do zmiany wyniku. Gdy do końca meczu pozostało 10 minut, sędzia za faul na Olimpijczyku odgwizdał rzut karny, który na bramkę zamienił Mariusz Nieznalski. W końcówce meczu przewagę uzyskali goście, którzy za wszelką cenę starali się zmienić wynik spotkania na korzystniejszy dla siebie.

Mecz obfitował w dużą ilość niezamierzonych fauli, ale obyło się bez  kontuzji.

Po spotkaniu trener gospodarzy Piotr Krzyżanowski pochwalił swoją drużynę za konsekwentne dążenie do wygranej, choć nie przyszło to łatwo. Orzeł to dobra drużyna, o czym świadczy wygranie meczu tylko jedną bramką. Na pochwałę zasługuje bramkarz Orła Szymon Czupryński, który obronił gości przed wyższą porażką.

- Mecz wyrównany, z lekką przewagą Olimpii. Jestem zadowolony z mojego zespołu, chłopcy zagrali na miarę swoich możliwości. Mam nadzieję, że z meczu na mecz będziemy grali lepiej – powiedział trener gości Andrzej Sobański.

Spotkanie sędziowali: sędzia główny: Damian Kubiak, asystenci: Tomasz Wojtowicz i Patryk Majcherek, wszyscy z Konina.

Skład Olimpii: Łukasz Szymański, Piotr Andrzejczak, Wiktor Małecki, Piotr Rutkowski, Mikołaj Czajka, Michał Rutkowski, Michał Kozajda, Mariusz Nieznalski, Ariel Szczesiak, Paweł Powietrzyński, Mateusz Czajka. Zagrali również: Adrian Gołdyn i Jakub Brudnicki. Kierownik drużyny Tomasz Cieślak.

Skład Orła: Szymon Czupryński, Bartosz Bartczak, Jacek Jeżyński, Radosław Urbaniak, Andrzej Jankowski, Eryk Lisiak, Marcin Pawlak, Łukasz Pamin, Marek Pluciński, Kacper Chojnacki, Patryk Olczyk. Zagrali również: Bartosz Rebelak, Dariusz Małachowski, Dawid Brudnicki i Dawid Solecki.