tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  29 Marca 2024 r. Imieniny: Amalii i Wiktoryna

Olimpia Koło przegrywa sparing w ostatnich minutach

Dodane: 13 Luty 2017  08:31:00   Opublikował:
W piątek 10 lutego na kompleksie boisk piłkarskich im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie drużyna seniorów MKS Olimpii Koło (trener Piotr Krzyżanowski) rozegrała drugie spotkanie kontrolne w ramach przygotowań do wiosennej rundy w konińskiej klasie okręgowej z drużyną KS Kutno (IV liga łódzka). Kolanie przegrali 2:4, tracąc dwie bramki w ostatnich 3 minutach spotkania. KS Kutno - MKS OLIMPIA Koło 4:2.

1:0 - bramka dla KS Kutno (24')
1:1 - Mateusz Czajka (60' - rzut karny)
2:1 - bramka dla KS Kutno (70')
2:2 - Przemysław Pawlak (75')
3:2 - bramka dla KS Kutno (88')
4:2 - bramka dla KS Kutno (90'+1)

Trener Krzyżanowski dał szansę w tym meczu pokazania się większości zawodnikom i wystawił na to spotkanie dwie jedenastki.

Pierwsze 24 minuty spotkania to bardzo wyrównana gra obu zespołów, które stwarzały sobie sytuacje podbramkowe. Pierwsi jednak bramkę strzelili goście w 25. minucie. Po bramce zespół z Kutna osiągnął optyczną przewagę, Olimpia starała się wyprowadzać groźne kontrataki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Olimpia w drugiej połowie wyszła odmieniona i to nasz zespół zaczął kontrolować grę i stwarzać sobie sytuacje podbramkowe, i tak w jednej z takich akcji sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym piłkarza z Kutna, a na bramkę zamienił go Mateusz Czajka w 60. minucie spotkania. Kutnowscy piłkarze odpowiedzieli w 70. minucie meczu zdobywając bramkę po błędzie kolskiej defensywy. W 75. minucie po bardzo ładnej akcji prawym skrzydłem w pole karne z piłką wpadł Przemysław Pawlak i uderzeniem na długi słupek nie dał szans bramkarzowi doprowadzając do remisu. Gdy wszyscy myśleli, że wynik spotkania się nie zmieni piłkarze z Kutna w 88. minucie zdobyli kolejną bramkę wykorzystując zamieszanie w polu karnym. W doliczonym czasie wynik spotkania na 4:2 podwyższyli kutnianie strzelając bramkę po rzucie karnym. Była to 91. minuta spotkania, ustalając wynik końcowy meczu.

SKŁAD MKS Olimpii Koło: (I połowa): Łukasz Szymański - Piotr Rutkowski, Dawid Wiśniewski, Piotr Andrzejczak, Konrad Cieślak, Michał Kozajda, zawodnik testowany, Mariusz Nieznalski, Ariel Szczesiak, Miłosz Powietrzyński, Paweł Powietrzyński (II połowa) Zawodnik testowany - Radosław Urbaniak, Dawid Wiśniewski, Zawodnik testowany, Wiktor Małecki, Krzysztof Cichos, Michał Rutkowski, Adrian Gołdyn, Kuba Brudnicki, Przemysław Pawlak, Mateusz Czajka

Trener drużyny: Piotr Krzyżanowski

Kierownik drużyny: Tomasz Cieślak

Źródło: olimpiakolo.pl